بارش باران در نیمه غربی کشور/ وزش باد شدید در شمال شرق ایران

بارش باران در نیمه غربی کشور/ وزش باد شدید در شمال شرق ایرانمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی امروز (۲ آبان ماه) گفت: دمای هوا طی فردا (۳ آبان ماه) در استان‌های غربی و شمالی کشور افزایش محسوسی خواهد یافت.

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی بعد ازظهر امروز (۲ آبان ماه) در بخش‌هایی از جنوب شرق کشور ابرناکی، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: امروز (۲ آبان ماه) با ورود سامانه بارشی جدید از شمال غرب به کشور بارش باران گاهی به شکل رگبار و رعد و برق در استان‌های آذربایجان‌غربی و غرب آذربایجان‌شرقی آغاز می‌شود و فردا (۳۰ آبان ماه) نیز ضمن تشدید بارش، علاوه بر این استان‌ها گستره بارندگی به غرب و مناطقی از جنوب‌غرب کشور در استان‌های کردستان، کرمانشاه،‌ ایلام، زنجان، غرب همدان و لرستان می‌رسد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: این وضعیت طی روز جمعه (۴ آبان ماه) علاوه بر نوار غربی کشور در استان‌های آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی و خوزستان به سواحل مرکزی و غربی دریای خزر و دامنه‌ها و ارتفاعات البرز مرکزی و غربی در استان‌های تهران، البرز، قزوین و زنجان گسترش خواهد یافت.

وی در ادامه گفت: امروز و فردا (۲ و ۳ آبان ماه) دمای هوا در استان‌های اردبیل، گیلان و مازندران و فردا (۳ آبان ماه) در استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی افزایش محسوسی خواهد یافت.

به گفته وظیفه از بعد ازظهر امروز (۲ آبان) تا روز جمعه (۴ آبان ماه) در شمال شرق کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۳ آبان) کمی ابری تا نیمه ابری همراه با باد و گرد و خاک و اواخر وقت بارش پراکنده با حداقل و حداکثر دمای ۱۴ و ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. آسمان پایتخت جمعه (۴  آبان ماه)‌ نیز نیمه ابری تا ابری همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهد بودو کمترین و بیشترین دما در این روز ۱۵ و ۲۲ درجه سانتیگراد خواهد بود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس