تداوم بارش‌ها و کاهش دمای هوا در غرب و شمال کشور

تداوم بارش‌ها و کاهش دمای هوا در غرب و شمال کشورمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تدوام بارش‌ها در برخی استان‌ها از ورود جریانات سرد شمالی به شمال و غرب کشور و کاهش دما در این مناطق خبر داد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا،  اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های هواشناسی طی امروز (۸ آبان) در استان‌های خراسان‌جنوبی، جنوب خراسان رضوی، شرق و شمال فارس، کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، یزد، هرمزگان، جنوب اصفهان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت ادامه خواهد داشت.

وظیفه افزود: همچنین به سبب شکل‌گیری ابرهای همرفتی روی تنگه هرمز و سواحل هرمزگان، وزش باد شدید موقت، رگبار باران، رعد و برق و مواج شدن دریا پیش‌بینی می‌شود.  همچنین امروز شرق خلیج فارس نیز مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا (۹ آبان) ناپایداری‌ها به صورت پراکنده برای بخش‌هایی از خراسان‌رضوی، خراسان‌جنوبی و جنوب کرمان ادامه خواهد داشت، گفت: از روز پنجشنبه (۱۰ آبان) با ورود پرفشار جریانات سرد شمالی در سواحل دریای خزر و اردبیل، بارش باران، وزش باد، کاهش دما و مواج شدن دریای خزر طی روزهای پنجشنبه و جمعه پیش‌بینی می‌شود.  همچنین در ارتفاعات این استان‌ها بارش برف رخ خواهد داد.

به‌گفته وظیفه، از پنجشنبه (۱۰ آبان) در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۹ آبان) صاف، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه (۱۰ آبان) قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد و در ارتفاعات بارش پراکنده با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس