تعیین مجازاتی آموزنده برای متخلف شکار در فارس

تعیین مجازاتی آموزنده برای متخلف شکار در فارس‌قاضی دادگاه کیفری 2 شهرستان فسا، یک متخلف شکار را به گذراندن دوره آموزشی آشنایی با نحوه حفاظت محیط زیست و گونه‌های کمیاب و نایاب جانوری، محکوم کرد.

‌به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست فارس، براساس حکم صادره از سوی قاضی شعبه 103 دادگاه کیفری 2 شهرستان فسا، “ر.ش” متخلفی که اقدام به زنده‌گیری بره وحشی کرده بود، به گذراندن دوره آموزشی در رابطه با حفاظت محیط زیست و جانوران کمیاب و نایاب محکوم شد.

براساس این حکم، متخلف شکار که یک راس بره وحشی را به شکل زنده شکار کرده بود، باید در دوره آموزشی 2 ماهه با موضوع نحوه‌ی حفاظت از محیط زیست و گونه‌های کمیاب و نایاب آن را طی کرده و بره وحشی شکار شده را نیز با هدف رهاسازی به اداره حفاظت محیط زیست تحویل دهد.

به گزارش ایسنا، براساس بند الف ماده 10 قانون شکار و صید اصلاحی 1375، مجازات افرادی که اقدام به زنده‌گیری حیات وحش کنند، دو ماه حبس تعزیری است.

قاضی در پرونده یاد شده با عنایت به حسن سابقه متهم و نداشتن سابقه کیفری و مراقبت مناسب از بره وحشی و پیش بینی اصلاح مرتکب جرم، حکم جایگزین حبس صادر کرده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس