دولت انگلیس حق مردم در بهره‌مندی از هوای پاک را نقض می‌کند

دولت انگلیس حق مردم در بهره‌مندی از هوای پاک را نقض می‌کندگزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر و محیط زیست گفت: انگلیس با انکار حقوق مردم برای بهره‌مندی از هوای پاک، سلامت آنان را به خطر می‌اندازد.

به گزارش ایسنا، در گزارش «دیوید بوید»، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر و محیط زیست آمده‌ است: دولت انگلیس با شکست در روند مقابله با بحران آلودگی هوا در این کشور، سلامت میلیون‌ها نفر از شهروندان خود را به خطر می‌اندازد.

«دیوید بوید» گفت: حق مردم در برخورداری از هوای پاک در انگلیس نقض می‌شود و این بحران عامل فوت ۵۰ هزار نفر در این کشور بوده است. همچنین زندگی میلیون‌ها انسان را در روستاها و شهرهای سراسر این کشور به خطر می‌اندازد.

گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر و محیط زیست با بیان اینکه آلودگی هوا و تغییرات اقلیمی به یکدیگر وابسته هستند از دولت انگلیس درخواست کرد تا با ارائه قوانین جدید مرتبط با هوای پاک از سلامت شهروندانش حفاظت کرده و تعهدات آب و هوایی خود را محقق سازد.

به نوشته روزنامه گاردین، این گزارش به دنبال نتایج مطالعات علمی که طی چند ماه اخیر انجام گرفته منتشر شده که در آن‌ها بر اثرات مخرب طولانی مدت آلودگی هوا بر سلامت انسان از آسم و زوال عقل گرفته تا آسیب رساندن به جنین و بیماری‌های قلبی تاکید شده‌ است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس