رئیس سازمان حفاظت محیط زیست آخرین وضعیت محیط بانان مجروح قمیشلو را جویا شد

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست آخرین وضعیت محیط بانان مجروح قمیشلو را جویا شدرئیس سازمان حفاظت محیط زیست آخرین وضعیت جسمانی محیط بانان مجروح حفاظت محیط زیست استان اصفهان را که دردرگیری با شکارچیان غیر مجاز در پارک ملی قمیشلو مجروح شده بودند را جویا شد.

به گزارش ایسنا مرتضی جمشیدیان – فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان – گفت: طی تماس تلفنی عیسی کلانتری با مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان وی ضمن ابراز تاسف از زخمی شدن دو محیط بان استان اصفهان و جان سپردن شکارچی غیر مجاز مجروح در این حادثه و دلجویی از مجروحان و خانواده آنان، در جریان مراحل درمانی دو محیط بان قرار گرفت و تاکید کرد که سازمان حفاظت محیط زیست برای بهبودی این دو محیط بان و پیشگیری از چنین حوادثی تلاش خود را خواهد کرد.

وی افزود: معاون رئیس جمهوری در این تماس تلفنی درخصوص لایحه حمایت از محیط بانان نیز که هم اکنون در انتظار طرح و بررسی در مجلس شورای اسلامی است،اظهارکرد: با تصویب این لایحه، محیط بانان نیز از برخی امتیازات نیروهای مسلح در این زمینه برخوردار می‌شوند.

جمشیدیان با بیان اینکه از دو محیط بانان مجروح یکی از آنان عمل جراحی شده و هم اکنون دوران نقاهت خود را می‌گذراند، اظهارکرد: یکی دیگر از محیط بانان تحت نظر کادر درمانی است و وضعیت چندان مناسبی ندارد، به همین دلیل هنوز پزشکان اجازه عمل او را صادر نکردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی محیط زیست، وی یادآورشد: متاسفانه شکارچی غیرمجاز که در درگیری با محیط بانان قمیشلو باعث مجروح شدن خود و دو محیط بان شده بود روز یکشنبه در یکی از بیمارستان‌های اصفهان جان خود را از دست داد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس