ضرورت جلب مشارکت مردمی برای حفاظت از تالاب‌ها

ضرورت جلب مشارکت مردمی برای حفاظت از تالاب‌هارئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به نقش جوامع محلی در حفاظت از تالاب‌ها بر اجرای برنامه‌های آموزشی و فرهنگی برای افزایش آگاهی جوامع محلی و مشارکت بیشتر آنان در حفاظت از این اکوسیستم های آبی ارزشمند تاکید کرد.

به گزارش ایسنا عیسی کلانتری به همراه استاندار لرستان، مدیرکل حفاظت محیط زیست کشور و فرماندار شهرستان پلدختراز تالابهای تنگ فنی در  شهرستان پلدختر بازدید کرد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در این بازدید گفت: تالاب ها، مهم ترین، با ارزش ترین و پیچیده‌ترین اکوسیستم های روی زمین هستند و دلیل آن هم کارکردهای متنوعی است که هر یک منافع اقتصادی، اجتماعی، زیست محیطی و علمی زیادی را دربرمی گیرند بنابراین باید در حفظ و حراست از این اکوسیستم های طبیعی  و ارزشمند کوشا باشیم.

وی افزود: یکی از مشکلات و چالش‌های زیست محیطی کشور پدیده گرد و غبار و در پی آن آلودگی هوا بویژه در مناطق غربی و جنوبی کشور است که از عوامل اصلی آن خشک شدن و از بین رفتن تالابهاست.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: باید شرایط لازم برای پیوستن تالاب‌های استان لرستان به کنوانسیون رامسر فراهم شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی محیط زیست  شهرستان پل دختر بعلت مجاورت با استان خوزستان و دارا بودن زمستان‌ های معتدل، یکی از مناطق مناسب و زیبای لرستان برای جلب پرندگان مهاجر و دیگر جانوران وحشی به شمار می‌آید. تالاب ‌های پلدختر در میان کوه چول در دامنه شمالی ارتفاعات کبیرکوه که یکی از قسمت‌ های زاگرس محسوب می‌ شود، واقع شده‌اند. این منطقه در کل یازده تالاب است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس