ضرورت فرهنگ‌سازی در زمینه اصلاح الگوی مصرف

ضرورت فرهنگ‌سازی در زمینه اصلاح الگوی مصرفرئیس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: فرهنگ‌سازی برای اصلاح الگوی مصرف مسلمأ بهترین کاری است که می توانیم در این بحران انجام دهیم و این امر محقق نمی شود مگر اینکه از ارتقای سطح آگاهی‌های عمومی مردم استفاده کنیم.

به گزارش ایسنا، عیسی کلانتری در نشستی که امروز با حضور عیسی علیزاده – معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی، مهدی کاظمی خالدی – رئیس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی، محمود علیگو – مدیرکل راهبری امور فرهنگی جهاد دانشگاهی، حسن رییسی – مدیرکل روابط عمومی جهاد دانشگاهی و عباسی – مدیرکل دفتر مطالعات فرهنگی جهاد دانشگاهی برگزار شد، با تأکید بر اینکه کمبود آموزش مردم، بزرگترین مانع محیط زیستی در کشور است، اظهار کرد: اگر مردم درک بهتری از آینده محیط زیست کشور داشته باشند و بدانند که مسئول حفظ محیط زیست اطرافشان هستند، اوضاع به مراتب بهتر از شرایط کنونی خواهد شد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست تحقق این موضوع را منوط به فرهنگ سازی در این حوزه دانست و اظهارکرد: ما می‌توانیم با بسط فرهنگ زیست‌محیطی برای مردم، منافع ملی‌مان را نیز تأمین کنیم و چنانچه این اولویت از دستور کار خارج شود یقینأ با آینده تاریکی رو به رو خواهیم بود.

وی با ابراز تأسف از اینکه حجم آب مصرفی کشور بیشتر از ظرفیت موجود است، گفت: فرهنگ‌سازی برای اصلاح الگوی مصرف مسلمأ بهترین کاری است که می توانیم در این بحران انجام دهیم و این امر محقق نمی‌شود مگر اینکه از ارتقای سطح آگاهی‌های عمومی مردم استفاده کنیم.

کلانتری، «جهاد دانشگاهی» را به عنوان یکی از سازمان‌های فرهنگ ساز قلمداد کرد و گفت: می توان به تعامل هر چه بیشتر مابین سازمان حفاظت محیط زیست و جهاد دانشگاهی تحقق یک هدف والاتر در این حوزه امیدوار و خوشبین بود.

وی ادامه داد: از جهاد دانشگاهی به عنوان یکی از نهادهای انقلابی و مردم نهاد انتظار داریم در این امر پیشرو باشد چرا که تجربه نشان داده نهادهای انقلابی جایگاه قابل اتکاتری در اذهان عمومی جامعه دارند.

در ادامه این نشست، عیسی علیزاده – معاون فرهنگی جهاددانشگاهی – ضمن همراهی با موضوعات مطرح شده در خصوص لزوم فرهنگ سازی و پیش قدم شدن جهاد دانشگاهی برای تلاش بیشتر در حوزه فرهنگ‌سازی، سازمان دانشجویان را به عنوان یکی از پیشگامان حوزه حفاظت از محیط زیست برشمرد و به ارائه توضیحاتی درباره روند اجرایی چهارمین گردهمایی گروه های دانشجویی حامی محیط زیست پرداخت.

در این نشست طرفین درباره بحران‌های محیط زیستی موجود در کشور همچنین توانایی گروه‌های دانشجویی در جهت آگاهی بخشی و اصلاح روند برخی از این بحران‌ها به تبادل نظر پرداختند.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، همچنین مهدی کاظمی خالدی با بیان اهداف و برنامه‌های باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و منابع طبیعی است از این باشگاه به عنوان وسیله‌ای برای اصلاح بخشی از فرهنگ زیست محیطی کشور یاد کرد و گفت: نیاز است برای نزدیکتر شدن به اهداف بلند مدت توسعه در حوزه محیط زیست، باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست و سازمان حفاظت محیط زیست، ارتباط تنگاتنگی را در حوزه آموزش محیط زیستی داشته باشند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس