ناقص‌الخلقه‌های لاکچری/احضار گردانندگان سایت‌های قیمت‌گذاری سکه و ارز

ناقص‌الخلقه‌های لاکچری/احضار گردانندگان سایت‌های قیمت‌گذاری سکه و ارز“جزئیات دستگیری باند «شادی»، حضور پلیس در مراکز خرید و فروش سکه و ارز، نسل ۱۸ درصد پرندگان شکاری در خطر انقراض، بارش رگبار باران در برخی مناطق کشور، هزینه‌هایی که دانش‌آموزان معلول را خانه‌نشین می‌کند، تهران دارای ۱۹۰۰۰ معتاد متجاهر، تسهیلات کمیته امداد به بیماران صعب العلاج و ایدزی‌ها، ناقص‌الخلقه‌های لاکچری، جنجال “SMA” و پاسخ وزارت بهداشت به ابهامات درمان این بیماران و در مورد شهردار جدید فکری نکردیم” از مهم‌ترین خبرهای اداره اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه هستند.

به گزارش ایسنا، در ادامه به برخی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده که با کلیک روی تیتر هر یک از آنها، متن کامل خبر در دسترس خواهد بود:

سردار رحیمی تشریح کرد:

جزئیات دستگیری باند «شادی»/ احضار گردانندگان سایت‌های قیمت‌گذاری سکه و ارز

سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت جزئیات دستگیری برخی از مخلان اقتصادی را تشریح کرده و از شناسایی و احضار گردانندگان سایت‌های قیمت‌گذاری آنلاین سکه و ارز خبر داد.

وی با اشاره به جزئیات دستگیری باند طلافروشی شادی که اقدام به کلاهبرداری از بیش از ۴۰۰۰ نفر کرده بود، گفت: طلافروشی به نام شادی از حدود ۱۹ سال پیش در شرق تهران فعال بود. این طلافروشی طلای شهروندان را از آنها گرفته و سودشان را به شهروندان پرداخت می‌کرد که در همین راستا نیز تا همین چند ماه تا ۳۰ درصد نیز به برخی مالباختگان سود پرداخت کرده بود.

حضور پلیس در مراکز خرید و فروش سکه و ارز/ هشدار به معامله کنندگان

سرهنگ  کیوان ظهیری، رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از حضور پلیس در محل‌های خرید و فروش سکه و ارز خبر داد و هشدارهایی را به خریداران و فروشندگان سکه و ارز ارائه کرد.

وی با بیان اینکه در این روزها شاهد حضور چشمگیر شهروندان در مراکز خرید طلا و ارز هستیم و در همین راستا نیز ماموران پلیس در این مناطق و معابر مستقر بوده و گروهی دیگر نیز اقدام به گشت زنی می کنند، گفت: حضور شهروندان در این مناطق سبب افزایش حضور سودجویان به ویژه کیف قاپان و جیب برها می شود. در همین راستا لازم است شهروندان یکسری اقدامات پیشگیرانه را در دستورکار خود قراردهند، نخست اینکه از حمل مبالغ زیاد ارز و پول رایج کشورمان در جیب، کیف، پاکت و … خودداری کنند و تا حد امکان معاملات خود را با کارت بانکی انجام دهند.

نسل ۱۸ درصد پرندگان شکاری در خطر انقراض

همزمان با آغاز هفته جهانی حیات وحش، اصغر مبارکی کارشناس دفتر تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بیش از ۵۰ درصد گونه‌های پرندگان شکاری جهان با افت شدید جمعیت مواجه هستند که در مقایسه با جمعیت کلی پرندگان جهان میزان قابل ملاحظه‌ای است.

این کارشناس سازمان حفاظت محیط زیست در پایان با اشاره به آخرین آمار گونه‌های در معرض تهدید جهان اظهار کرد: بیش از ۹۳ هزار گونه در اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت مورد ارزیابی قرار گرفته است و نتایج این ارزیابی نشان می‌دهد که از این تعداد بیش از ۲۶ هزار گونه در معرض تهدید ‌انقراض هستند که بیش از ۲۷ درصد کل گونه‌های مورد ارزیابی را شامل می‌شود. از گونه‌های بررسی شده بر اساس لیست سرخ اعلامی توسط اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت، ۴۱ درصد از دوزیستان، ۲۵ درصد از پستانداران، ۱۳ درصد از پرندگان، ۳۱ درصد از کوسه‌ها، ۳۳ درصد از مرجان‌ها و ۲۷ درصد از سخت‌پوستان در معرض تهدید انقراض قرار دارند.

بارش رگبار باران در برخی مناطق کشور/ کاهش محسوس دما از در نوار شمالی ایران

احد وظیفه، مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش باران‌های رگباری در برخی نقاط کشور از کاهش محسوس دما در سواحل شمالی کشور همچنین شمال غرب، شمال شرق و ارتفاعات البرز طی روز جمعه (۱۳ مهرماه) خبر داد.

هزینه‌هایی که دانش‌آموزان معلول را خانه‌نشین می‌کند

مجید قدمی، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در پاسخ به گلایه‌های مطرح شده درباره مشکل تامین هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی گفت: بخشی از مشکلات مربوط به ایاب و ذهاب دانش‌آموزان استثنایی حل شده است. البته در مابقی استان‌ها به جز تهران روال پرداخت ایاب و ذهاب همانند سال گذشته است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه علت بروز مشکل در تامین هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزی به این موضوع برمی‌گردد که هزینه ایاب و ذهاب افزایش یافته و گرانتر شده است، اظهار داشت: البته سعی می‌کنیم میزان کمک سرویس به نقاط محروم بخصوص مناطق مرزی را به ۸۰ درصد برسانیم.

سرپرست بهزیستی استان تهران خبرداد

تهران دارای ۱۹۰۰۰ معتاد متجاهر / استانداری تکلیف پذیرش معتادان را روشن کرد

 داریوش بیات نژاد، سرپرست بهزیستی استان تهران از وجود ١٩٠٠٠ معتاد متجاهر در استان تهران خبر داد و گفت: با توجه به مصوبه استانداری تهران از اواخر سال گذشته، همه شهرستان‌های استان تهران به جز فیروزکوه موظف هستند تا پایان سال ظرفیت ۳۰۰ نفر برای پذیرش معتادان متجاهر فراهم کنند.

 بیات نژاد تاکید کرد: با توجه به مصوبه استانداری در ابتدای امسال و اواخر سال گذشته، همه شهرستان‌های استان تهران به جز فیروزکوه موظف هستند ظرفیت ۳۰۰ نفر برای پذیرش معتادان متجاهر فراهم کنند. تا کنون چند شهرستان این آمادگی را اعلام کردند اما تا پایان سال این ظرفیت باید در همه شهرستانها ایجاد شود.

تسهیلات کمیته امداد به بیماران صعب العلاج و ایدزی‌ها

جعفر رحیمی‌،‌ مدیرکل بهداشت، درمان و اموربیمه کمیته امداد امام خمینی (ره) جزئیات خدمات ارائه شده به بیماران نیازمند دارای بیماری‌های خاص و صعب العلاج را تشریح کرد.

به گفته جعفری، کمیته امداد ۴۲ هزار نفر از بیماران صعب العلاج و خاص را تحت پوشش قرار داده است و خدماتی نظیر افزایش ۳۰ درصدی خدمات درمانی مکمل نسبت به سایر مددجویان، پرداخت صددرصدی فرانشیز، خرید تجهیزات درمانی، هزینه ماهانه پرستاری برای بیماران نیازمند مراقبت، هزینه اقامتگاه و ایاب و ذهاب، ارائه خدمات غربالگری و دندان پزشکی از سوی کمیته امداد ارائه می‌شود.

تولدهای تقویمی؛ مُدهایی به قیمت جان

یک روانشناس ریشه و علت گرایش بسیاری از والدین به تولد در روزهای خاص یا لاکچری را در نوع پرورش و نظام آموزشی دانست و تاکید کرد: زمانی که در سیستم آموزش و پرورش “پذیرش بی قید و شرط کودکان” به اندازه مطلوبی از طرف والدین و مسئولین آموزشی مورد اهمیت قرار نگیرد طبیعی است که کودکان در بزرگسالی رفتارهای عجیب و خاصی را برای مطرح شدن از خود بروز می‌دهند، چرا کودکان دیروز که اکنون در جایگاه والدین جامعه قرار گرفته‌اند

وی ادامه داد: بسیاری از افراد به بروز رفتارهای متفاوت و ویژه بسیار گرایش دارند تا نسبت به دیگران متفاوت دیده شوند این درحالیست که ممکن است به مرور زمان انجام این رفتارها برای این نوع از افراد بسیار عادی و معمولی جلوه کند به طوری‌ که دیگر احساس ویژه‌ای نداشته باشند و در نهایت به انجام کارهای جدید و متفاوتی متمایل شوند.

ناقص‌الخلقه‌های لاکچری

دکتر علیرضا رییسی – معاون بهداشتی وزیر بهداشت درباره اقدام والدین به تولد فرزندشان در یک تاریخ رُند گفت: متاسفانه مشکلی که در برخی جوامع به ظاهر مترقی می‌بینیم این است که افراد تمایل دارند تاریخ زایمان و تولد نوزادشان را تغییر دهند و مثلا طبق روز ازدواج یا تاریخ دیگری که مد نظرشان است، زایمان را تنظیم کنند. به همین دلیل مثلا اگر قرار است کودک‌شان در ۹۷.۷.۲۰ متولد شود؛ طوری برنامه‌ریزی می‌کنند که به صورت سزارین نوزاد را در ۹۷.۷.۷ به دنیا آورند تا تاریخ تولد جالبی از کار درآید، اما این کار فاجعه است و واقعا اینطور رفتار کردن با سلامت نوزادان و نسل آینده کشور نگران کننده است.

همچنین به گفته دکتر ایرج حریرچی – سخنگوی وزارت بهداشت، معمولا افرادی که به صورت سزارین زایمان می‌کنند، نوزادشان دو هفته زودتر از زایمان طبیعی به دنیا می‌آید، این در حالی است که بیشترین رشد سلسله اعصاب و مغز جنین در هفته‌های آخر جنینی رخ می‌دهد و در کودکانی که سزارین می‌شوند این دو هفته از دست می‌رود. به همین دلیل می‌بینیم که در برخی کودکان سزارینی نارسایی‌های تنفسی و گاهی نارسایی‌های مغزی وجود دارد.

در گفت‌وگو با ایسنا تشریح شد

جنجال “SMA” و پاسخ وزارت بهداشت به ابهامات درمان این بیماران

دکتر مهدی شادنوش، رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت ضمن پاسخ به برخی شبهات مطرح در حوزه بیماری SMA، با تاکید بر آنکه وزارت بهداشت همواره وظیفه خود می‌داند که از گروه‌های مختلف بیماران حمایت کند، در عین حال از تشکیل کمیسیونی برای بررسی اثربخشی داروی اسپینرازا و سایر خدمات لازم برای مبتلایان به این بیماری خبر داد.

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت درباره دارویی که ادعا می‌شود برای درمان بیماران اس‌ام‌ای، موثر است، گفت: دارویی جدیدا برای این بیماری به بازار عرضه شده و ادعا می‌کند می‌تواند این بیماری را بهبود ببخشد، در شرایطی است که تا کنون نشان داده شده که می‌تواند تا حدی از پیشروی بیماری جلوگیری کند و شرایط بیمار را تثبیت کند، یعنی اینطور نیست که درمان قطعی برای اس‌ام‌ای باشد. حتی در برخی از  انواع بیماری اس‌ام‌ای خود شرکت سازنده این دارو مدعی است که در این دارو فقط ۱۰ درصد امید به زندگی را افزایش می‌دهد.

جولان سگ‌های ولگرد و چالش وزارت بهداشت برای حذف “هاری”

دکتر بهزاد امیری – رییس اداره بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت درباره فعالیت‌های وزارت بهداشت در راستای پیشگیری از “هاری” گفت: در حال حاضر بیش از ۷۰۰ مرکز درمان و پیشگیری از “هاری” در کشور داریم. در صورتی که فردی دچار حیوان‌گزیدگی شده باشد، به این مراکز معرفی می‌شود و راه‌های پیشگیری و درمان برای او انجام می‌شود. به همین علت است که میزان ابتلا به “هاری” در کشور بسیار کم است.

وی درباره هزینه‌هایی که برای درمان و پیشگیری از حیوان‌گزیدگی می‌شود، گفت: هزینه درمان هر مورد حیوان‌گزیدگی حدود یک میلیون تومان است. با توجه به آمار ۱۸۰هزارتایی حیوان‌گزیدگی، نظام سلامت و پیشگیری در این راستا مبلغی حدود ۱۸۰میلیارد تومان هزینه می‌کند که مبلغ هنگفتی است.  

هاشمی: در مورد شهردار جدید فکری نکردیم/تقاضای دیدار با رهبری را داده‌ایم

محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران در مورد نامه‌نگاری اخیرش به مقام معظم رهبری توضیحاتی را ارائه کرد.

هاشمی در مورد نامه‌اش به مقام معظم رهبری گفت: در مورد نامه‌ام به مقام معظم رهبری صحبت نمی‌کنم چرا که نامه‌ای در مورد چالش‌های شهر تهران نوشتم اما به اشتباه مطرح شد که تقاضای کمک ۲ میلیاردی کردیم و اشتباه گفته شده بود چرا که ضمن اعلام مشکلات شهر تهران، خواسته بودیم که اگر رهنمودهایی دارند به ما اعلام کنند و همچنین درخواست وقت ملاقات دادیم.

پلیس مانع خودسوزی یک جوان مقابل ساختمان شورای شهر تهران شد

اقدام به خودسوزی فردی در مقابل ساختمان شورای شهر تهران با دخالت به موقع پلیس متوقف شد.

فرد جوانی لحظاتی که با ریختن بنزین روی خود قصد داشت مقابل ساختمان شورای شهر تهران، دست به خودسوزی بزند اما با دخالت به موقع نیروهای پلیس و آتش نشانان مستقر در ساختمان شورای اسلامی شهر تهران این فرد موفق به خودسوزی نشد.

به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

جزئیات دستگیری باند «شادی»/ احضار گردانندگان سایت‌های قیمت‌گذاری سکه و ارز

کشف محموله بزرگ شربت‌های قلابی کودکان در تهران+ عکس

حضور پلیس در مراکز خرید و فروش سکه و ارز/ هشدار به معامله کنندگان

پلیس مانع خودسوزی یک جوان مقابل ساختمان شورای شهر تهران شد

ناقص‌الخلقه‌های لاکچری

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس