نظر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره فعالان زیست‌محیطی

نظر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره فعالان زیست‌محیطیرئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به انزوا رفتن فعالان زیست محیطی گفت: آنان باید شجاعت به خرج دهند.

به گزارش ایسنا، عیسی کلانتری در حاشیه جلسه شورای اداری استان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای ارتقای زیستگاه‌ها ضوابطی وجود دارد که در استان ابتدا باید از سوی استانداری مشخص شود و منابع طبیعی و محیط زیست سایر هماهنگی‎ها را انجام دهند و به شورای عالی محیط زیست بفرستند و مطرح و تصویب شود.

وی افزود: چنانچه بلامعارض باشند در شورا مطرح می‎شود اما اگر ایرادی از سوی دستگاهی مطرح شود باید برگردد تا موافقت دستگاه‎ها را به دست آورد.

کلانتری با بیان اینکه بوروکراسی اداری آن برای به اجماع رسیدن طولانی است، ادامه داد: طرح‌ها در شورای محیط زیست اگر اجماع نباشد، تصویب نمی‏‌شوند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص پیوستن تالاب‎های لرستان به کنوانسیون رامسر گفت: باید شرایط و ضوابط لازم را فراهم کنیم که به تصویب برسد.

وی درباره دریاچه گهراظهارکرد: شرایط بی‌هوازی باعث به وجود آمدن رسوب در آن می‎شود که باید مانع آن شویم. در این راستا باید تنفس چند ساله به آن داده شود.

کلانتری به انزوا رفتن فعالان زیست محیطی نیز اشاره کرد و گفت: نباید بترسند و باید شجاعت به خرج دهند.
انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس