هشدار جدی سازمان هواشناسی به کشاورزان و زنبورداران/تهران از فردا خنک می‌شود

هشدار جدی سازمان هواشناسی به کشاورزان و زنبورداران/تهران از فردا خنک می‌شودمدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی با اشاره به پیش‌بینی بارش‌های شدید در نوار شمالی کشور، از وقوع سیلاب در برخی مناطق خبر داد و گفت: کشاورزان، دامپروران، زنبورداران و گلخانه‌داران نسبت به کاهش محسوس دما و آبگرفتگی‌ها هوشیار باشند.

مسعود حقیقت در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه یک سامانه خنک و مرطوب از اواخر وقت فردا ( ۱۲ مهرماه) به نوار شمالی کشور نفوذ می‌کند، گفت: این سامانه در نوار شمالی از جمله استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و قسمت‌هایی از آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل فعال خواهد بود و موجب کاهش دما و بارش باران می‌شود.

وی در مورد روند فعالیت سامانه بارشی نوار شمالی کشور اظهار کرد: بر اثر فعالیت سامانه بارشی جدید، از پنجشنبه شب (۱۲ مهرماه) شاهد بارش‌های شدید در استان‌های شمالی خواهیم بود و حتی در برخی مناطق احتمال بروز خسارت‌های ناشی از سیلاب و آبگرفتگی وجود دارد. این بارش‌ها تا روز یکشنبه (۱۵ مهرماه) ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره هواشناسی کشاورزی در ادامه با اشاره به کاهش ۵ تا ۸ درجه‌ای دما در نوار شمالی کشور طی روزهای آینده، نسبت به خسارت احتمالی محصولات کشاورزی بر اثر کاهش محسوس دما هشدار داد.  

حقیقت همچنین دامپروران و زنبورداران توصیه کرد: دامداران مناطق پربارش کشور از تردد در مناطق مرتفع خودداری کنند همچنین به دلیل احتمال وقوع سیلاب از رودخانه‌ها فاصله بگیرند. افزون بر این، زنبورداران باید با دقت بسیاری از کندوهای خود در روزهای پربارش آتی مراقبت کنند. به همین علت کندوها را به مناطق امن پایین دست انتقال دهند.

وی همچنین تاکید کرد: با توجه به کاهش دما بهتر است گلخانه‌داران از دمای مناسب گلخانه‌ها اطمینان حاصل کنند.  

مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی در پاسخ به پرسشی در مورد وضعیت جوی تهران طی روزهای آینده اظهار کرد: امروز گرمترین روز تهران طی روزهای اخیر خواهد بود و پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که ازفردا (۱۲ مهرماه) روند کاهش دما در این استان آغاز شود. همچنین انتظار می‌رود از روز جمعه (۱۳ مهرماه) در نقاط مرتفع تهران شاهد بارش باران باشیم.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس