وزش باد نسبتا شدید در پایتخت/هوای تهران سالم است

وزش باد نسبتا شدید در پایتخت/هوای تهران سالم استمدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به سالم بودن هوای پایتخت طی امروز(۱۷ مهر) از وزش باد نسبتا شدید و بارش پراکنده باران در پایتخت طی فردا (۱۸ مهر) خبر داد.

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس نتایج حاصل شده از پیش‌بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران، با کاهش میزان ناپایداری جوی طی امروز (۱۷ مهر) نسبت به روز گذشته، تنها در برخی ساعات وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه انتظار می‌رود.

وی با بیان اینکه براساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، به تدریج طی امروز (۱۷ مهر) افزایش نسبی غلظت برخی آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق مشاهده خواهد شد، تصریح کرد: این شرایط پا برجا نیست و طی فردا (۱۸ مهر) بر میزان ناپایداری جوی افزوده خواهد شد.

شهبازی ادامه داد: طی فردا (۱۸ مهر) برای برخی ساعات به ویژه شبانگاه بارش پراکنده باران و وزش باد نسبتا شدید به بزرگی ۵ تا ۸ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی – شمال‌غربی پیش‌بینی می‌شود که در برخی ساعات افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

به گفته مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران همچنین تا روز آینده دما هوا در پایتخت به‌طور نسبی افزایش خواهد یافت.

شهبازی در پایان با اشاره به اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۵۴ در شرایط سالم قرار داشت، گفت: کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۶۸ همچنان در شرایط سالم است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس