“از خبر خوش برای بیماران خاص” تا “آش کشک خاله‌اتم”

“از خبر خوش برای بیماران خاص” تا “آش کشک خاله‌اتم”ربیعی خطاب به شریعتمداری: آش کشک خاله‌اتم،توزیع «بسته حمایتی» کارمندان با حقوق ماه جاری،نامه‌نگاری وزیر بهداشت برای ممنوع شدن تبلیغ ۳۶ کالا،باران و مه گرفتگی در جاده‌های ۹ استان وخبر خوش برای بیماران خاص از اخبار مهم اداره اجتماعی ایسنا در بیست و یکمین روز آبان ماه هستند.

به گزارش ایسنا، اداره اخبار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران امروزدوشنبه(۲۱آبان ماه) حدود ۵۵ خبر را روی خروجی خود منتشر کرده است که مهمترین آن‌ها به همراه لینک در زیر آمده‌ است که با کلیک روی هر تیتر، متن کامل خبر قابل دسترسی است:

سالاری:‌ هیچ یک از کاندیداهای شهرداری تهران انصراف نداده‌اند

محمد سالاری – رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران – با تاکید بر اینکه هیچ یک از دو کاندیدای نهایی پست شهرداری تهران انصراف نداده‌اند، گفت: خبرهایی که در خصوص انصراف یکی از این دو کاندیدا در صفحه‌های مجازی منتشر می‌شود به شدت تکذیب می‌شود و همگی اینها شائبه‌ها و هجمه‌های سازمان یافته‌ای است که علیه این کاندیداها آغاز شده است.

افشانی: تهران طرح جامع پسماند ندارد

محمدعلی افشانی – شهردار تهران – با بیان اینکه که در هفته آینده پاکت‌های مناقصه طرح جامع پسماند تهران بازگشایی می‌شود، گفـت:ما قدر نعمت‌ها و داشته‌هایمان را نمی‌دانیم. یکی از نعمت‌ها پساب بود که در این چند سال به آن بی‌توجهی کردیم و حالا با وجود خشکسالی به نعمت آن پی برده‌ایم.

“دارو” در کشاکش ارز، نقدینگی و تحریم

علی‌رغم همه هشدارها، پیش‌بینی‌ها، نامه‌نگاری‌ها و رفت و آمدها برای حل بحران نقدینگی بازار دارویی کشور طی یکسال گذشته، کمکی به این حوزه نرسید، تا حالا که آمریکایی‌ها تحریمی ظالمانه و غیرمنصفانه را شروع کرده‌اند و اوضاع تامین دارو و نقل و انتقالات مالی آن را پیچیده‌ کرده‌اند… .

نامه‌نگاری وزیر بهداشت برای ممنوع شدن تبلیغ ۳۶ کالا

دکتر کیانوش جهانپور- سخنگوی سازمان غذا و دارو- از بازنگری در فهرست کالاها و اقدامات آسیب‌رسان سلامت همچنین نامه‌نگاری وزیر بهداشت جهت ممنوع شدن تبلیغ این اقلام خبر داد و گفت: به دنبال برگزاری جلسات متعدد با حضور مسوولان مربوطه در حوزه‌های بهداشت، غذا و دارو همچنین سازمان استاندارد، فهرست اقلام کالاها و اقدامات آسیب‌رسان به سلامت بازنگری و اولویت‌بندی شد.

ربیعی خطاب به شریعتمداری: آش کشک خاله‌اتم

علی ربیعی – وزیر سابق رفاه – با بیان اینکه این پنج سال زود گذشت، گفت: خوشحالم که با جهانگیری آمدم و با جهانگیری هم می‌روم. او سنگ زیرین است ، دوران تلخی می‌گذراند، با سختی کار می‌کند و سرمایه اجتماعی‌اش را به میدان آورده است. در اوضاع پر از شایعه، تهمت ، افترا، زدن و له کردن و هول دادن ، آن‌هایی که بمانند و بایستند، بسیار ارزشمند هستند.

توزیع «بسته حمایتی» کارمندان با حقوق ماه جاری

محمد شریعتمداری – وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی – جزئیات جدیدی از توزیع بسته‌های حمایتی را اعلام کرد و با بیان اینکه کارگران بخش وسیعی از جامعه هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند، گفت: طیف عظیمی از بانوان خوب و ارزشمند کشور تحت عنوان زنان سرپرست خانوار شناخته می‌شوند که قریب به سه میلیون نفر هستند.

شریعتمداری: نتوانسته‌ایم دیوار بلندی برای رفاه اقشار بسازیم

محمد شریعتمداری- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی – با بیان اینکه هنوز نتوانسته‌ایم دیوار بلندی برای رفاه اقشار و رفع فقر از توده‌های محروم بسازیم، گفت: چند سال قبل مددجویان نهایت با ۵۰ هزار تومان گذران زندگی می‌کردند که امروز به ۵۵۰ هزار تومان و با احتساب یارانه به حدود ۷۰۰ هزار تومان برای خانوار پنج نفره تحت پوشش رسیده است.

تهیه قانون اداری مالی ویژه برای فرهنگیان

مهدی نوید ادهم – دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش – با اشاره به لزوم تدوین و تصویب قانون خاص اداری مالی برای فرهنگیان اظهارکرد: قانون مدیریت خدمات کشوری محاسن خوبی دارد اما ایراد اصلی آن این است که معلم را یک کارمند مشابه کارمندان سایر دستگاه‌ها دیده است.

هر تهرانی سالانه ۵ برابر وزن خود پسماند تولید می‌کند

فاطمه اکبرپور- کارشناس پسماند اداره محیط زیست استان تهران – ضمن تشریح انواع زباله‌ها و چگونگی تفکیک آن‌ها از مبداء همچنین عملکرد شهرداری تهران در این زمینه گفت: هر تهرانی در سال بیش از ۳۱۰ کیلوگرم پسماند شهری تولید می‌کند و اگر وزن او را به‌طور میانگین ۶۵ کیلوگرم در نظر بگیریم، میزان تولید پسماندش حدود پنج برابر وزن خود است.

هوای مساعد تهران مدیون بارندگی‌هاست

احد وظیفه – مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی – ضمن اشاره به پیش‌بینی سطح آلودگی تهران و برخی از کلانشهرها گفت: بهبود کیفیت هوای تهران مرهون شرایط جوی و بارندگی‌ها است.

وی در مورد دلایل بهبود کیفیت هوا نسبت به دوره مشابه در سال گذشته اظهار کرد: به‌طور قطع بهبود کیفیت هوای تهران در روزهای اخیر نسبت به سال گذشته ناشی از اثرات شرایط جوی است چون تولید آلاینده‌ها و منابع آلاینده کم نشده است.

دستگاه GPS باند سارقان حرفه‌ای خودرو را لو داد

 سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی- معاون مبارزه با سرقت وسایل نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ – از دستگیری گروه سارقان حرفه ای با بهره گیری از سیستم GPS خودرو خبر داد و گفت: در پی وقوع یک فقره سرقت خودرو در منطقه شرق تهران، پرونده‌ای مقدماتی با موضوع «سرقت خودرو» تشکیل شد و برای ادامه رسیدگی در اختیار اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 

به گزارش ایسنا پنج خبر پر بازدید سرویس اجتماعی ایسنا به شرح زیر است:

ربیعی خطاب به شریعتمداری: آش کشک خاله‌اتم

توزیع «بسته حمایتی» کارمندان با حقوق ماه جاری

نامه‌نگاری وزیر بهداشت برای ممنوع شدن تبلیغ ۳۶ کالا

باران و مه گرفتگی در جاده‌های ۹ استان

خبر خوش برای بیماران خاص

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس