از وضعیت مبهم کارگران بازار در فصل سرد تا تعیین راه‌های اضطراری تهران در زلزله

از وضعیت مبهم کارگران بازار در فصل سرد تا تعیین راه‌های اضطراری تهران در زلزلهپاسخ سازمان غذا و دارو به پیشنهاد چینی‌ها برای تولید دارو در ایران، وضعیت مبهم کارگران بازار در فصل سرما، هشدار نسبت به کاهش گرایش به رشته ریاضی و… از مهم‌ترین خبرهای تحریریه اجتماعی ایسنا در ۱۳ آبان ماه بودند.

به گزارش ایسنا، مهم‌ترین خبرهای تحریریه اجتماعی ایسنا در روز ۱۳ آبان ماه در زیر می‌آید که با کلیک بر روی تیتر هر یک می‌توانید به متن کامل خبر دسترسی داشته باشید:

پاسخ سازمان غذا و دارو به پیشنهاد چینی‌ها برای تولید دارو در ایران

سخنگوی سازمان غذا و دارو در واکنش به اخبار مطرح مبنی بر پیشنهاد چینی‌ها برای تولید دارو در منطقه آزاد چابهار، گفت: هر کشوری که بخواهد در ایران به صورت تولید مشترک در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی اقدام کند، باید بر اساس ضوابط فنی و قانونی سازمان غذا و دارو پیش رود.

برنامه‌ وزارت بهداشت برای بیماری خاموش استخوان‌ها

مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت ضمن هشدار نسبت به شکستگی‌های ناشی از پوکی استخوان بویژه در جمعیت سالمند، در عین حال درباره اقدامات وزارت بهداشت برای کنترل، پیشگیری و درمان این بیماری توضیح داد.

هاشمی: اختلاف در شرایط فعلی خنجر زدن به انقلاب و کشور است

رئیس شورای شهر تهران اعلام کرد که در شرایط حساس کنونی هرگونه اختلاف، سوء استفاده و ناکارآمدی از پشت خنجر زدن به انقلاب و کشور است.

وضعیت مبهم کارگران بازار در فصل سرما

رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران در مورد وضعیت کارگران بی سرپناه منطقه بازار با سرد شدن هوا ابراز نگرانی کرد.

پیش سازهای دارویی که «موادمخدر» می‌شوند

مدیرعامل مؤسسه دانش اعتیاد و روان‌شناسی ایرسا با بیان اینکه بعضی از پیش‌سازهای مواد مخدر مصارف طبی دارند و همین مساله باعث می‌شود قاچاق این مواد راحت‌تر صورت گیرد، گفت: در ایران میزان کشفیات پیش‌سازها در حال افزایش است که نشان می‌دهد پلیس روی این موضوع شناخت و تسلط کافی یافته است.

ابتکار: برای تحریف تاریخ اقداماتی صورت می‌گیرد

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ضمن بیان اینکه هم‌اکنون برای تحریف تاریخ اقداماتی صورت می‌گیرد، گفت: این اقدامات در راستای دور کردن نسل کنونی از هویت ایرانی، اسلامی و انقلابی صورت می‌گیرد، زیرا این نسل، دوره قبل از انقلاب را ندیده و شاید تصویری یک طرفه از موضوعات وجود داشته و امکان چالش کردن هم برای آن‌ها فراهم نبوده، به همین دلیل عنوان می‌شود در گفت‌وگوهای بین نسلی فرصتی فراهم شود تا بسیاری از سوالاتی که نسل جدید در ذهن‌ها دارند را بپرسند؛ بدین ترتیب در برابر تلاش‌هایی که برای تحریف تاریخ و تهی کردن هویت صورت می‌گیرد، اقداماتی انجام خواهد شد.

هشدار نسبت به کاهش گرایش به رشته ریاضی

سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: بارها خطر کاهش گرایش به رشته ریاضی را گوشزد و اعلام کردم که آینده مهندسی در خطر است.

بطحائی: دانش‌آموزان با دشمنی‌های آمریکا علیه ایران آشنا شوند

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: دانش آموزان تاریخ انقلاب اسلامی را در ۴۰ سال گذشته مطالعه کنند تا با دشمنی‌هایی که آمریکا علیه ملت ما روا داشته، آشنا شوند.

چالش‌های بودجه‌ای سازمان محیط زیست برای مدیریت پسماند

مدیر کل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه حال و روز مدیریت پسماند کشور خوب نیست، گفت: متاسفانه در حال حاضر به دلیل مدیریت نادرست پسماند، صنعت بازیافت کشور، پلاستیک‌ کهنه‌ها را از عراق وارد می‌کند، این درحالیست که جمع‌آوری پسماند خشک مثل پلاستیک‌ها و شیشه‌ها ضمن حفظ محیط زیست، مانع خروج ارز از کشور می‌شود.

وزش باد در پایتخت

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت تهران گفت: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده افزایش میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر امروز (۱۳ آبان ماه) است و برای برخی ساعات وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متربرثانیه از سمت نواحی جنوب شرقی انتظار می‌رود.

تعیین راه‌های اضطراری تهران در زلزله

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با تشریح وضعیت و کارکرد راه‌های اضطراری در تهران از تهیه نقشه اضطراری راه‌های تهران خبر داد.

اخاذی از رانندگان با جعل عنوان مامور

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق مأمورنمایی که با جعل عنوان مامور پلیس و بسیج اقدام به اخاذی از شهروندان کرده بود، خبرداد.

به گزارش ایسنا، پنج خبر پربازدید تحریریه اجتماعی ایسنا در سیزدهمین روز آبان ماه و تا لحظه انتشار این گزارش به شرح زیر است:

پاسخ سازمان غذا و دارو به پیشنهاد چینی‌ها برای تولید دارو در ایران

تعیین راه‌های اضطراری تهران در زلزله

بارش برف در پنج استان

هشدار نسبت به کاهش گرایش به رشته ریاضی

تاثیر یک گیاه دارویی در خلق و خو

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس