بهبود سلامت شهری با گسترش فضاهای سبز دارای تنوع زیستی

بهبود سلامت شهری با گسترش فضاهای سبز دارای تنوع زیستیسازمان ملل متحد روز گذشته (دوشنبه) توافقنامه ای را با هدف بهبود سلامت شهروندان از طریق ترمیم و ایجاد فضاهای سبز شهری متنوع زیستی در سراسر جهان امضا کرد.

به گزارش ایسنا، سازمان ملل متحد در کنفرانس تنوع زیستی سال ۲۰۱۸ این سازمان در “شرم الشیخ”،‌ شهر ساحلی دریای سرخ مصر با دانشگاه “آدلاید” استرالیا و طرح ابتکاری میکروبیوم شهری سالم (HUMI) در این زمینه به توافقی مشترک رسید.

“دیوید کوپر”، معاون اجرایی دبیر کنوانسیون تنوع زیستی، این مشارکت را جنبشی جهانی برای بهبود سلامت جهانی شهری دانست.

طبق طرح ابتکاری میکروبیوم شهری سالم (HUMI) سال ۲۰۲۰ میلادی، سازمان دهندگان این طرح قرار است آن را تا پیش از کنفرانس تنوع زیستی سازمان ملل متحدِ سال ۲۰۲۰ میلادی که انتظار می رود توافق چارچوب تنوع زیستی جهانی پس از ۲۰۲۰ در آن صورت گیرد در ۲۰ شهر از ۲۰ کشور در سراسر جهان اجرایی کنند.

در همین ارتباط “مارتین برید” از دانشگاه آدلاید استرالیا نیز اعلام کرده که قرار گرفتن انسان‌ها در معرض میکروبیوم محیطی که در فضاهای سبز شهری و متنوع زیستی یافت می شوند، نقش مهمی در بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن انسان‌ها دارند.

وی هم چنین اعلام کرد: دانشگاه آدلاید با جوامع، مقامات مدنی و بهداشتی به منظور ارزیابی اثرات قرار گرفتن در معرض میکروبیوم محیطی بر بهبود سلامت ساکنان شهری و تنوع زیستی شهری همکاری خواهد کرد.

برید خاطر نشان کرد: طرح ابتکاری میکروبیوم شهری سالم (HUMI) به مقابله با چالش های جهانی کاهش قرار گرفتن جمعیت شهری در برابر تنوع زیستی و افزایش بی رویه میزان بیماری‌های مزمن کمک خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، نمایندگان ۱۹۶ کشور در کنفرانس تنوع زیستی سازمان ملل متحد حضور دارند که در تاریخ ۱۳ نوامبر آغاز شده و انتظار می رود تا ۲۹ نوامبر ادامه یابد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس