تهرانی‌ها امروز هوای پاک تنفس می‌کنند

تهرانی‌ها امروز هوای پاک تنفس می‌کنندمدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از پاک بودن هوای پایتخت طی امروز (۴ آذر) خبر داد.

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده حاکمیت شرایط جوی نسبتا ناپایدار طی امروز (۴ آذر) است، اظهار کرد: در برخی ساعات امروز بارش باران و وزش باد با بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوب‌شرقی – جنوبی انتظار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه این شرایط جوی طی فردا (۵ آذر) کم وبیش ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: در بعد ازظهر وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از ۷ متر بر ثانیه با جهت غالب غربی پیش‌بینی می‌شود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ادامه داد: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا طی امروز (۴ آذر) وضعیت کیفی هوای اکثر مناطق پایتخت در شرایط مطلوب خواهد بود و انتظار می‌رود تا فردا بر غلظت برخی آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق افزوده شود.

به گفته شهبازی همچنین دمای هوا در تهران تا روز آینده افزایش جزیی خواهد یافت.

وی در پایان با بیان اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۵۵ در شرایط سالم قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون پایتخت نیز با شاخص میانگین ۳۰ در شرایط پاک قرار دارد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس