حیران آستارا سفیدپوش شد – ایسنا

حیران آستارا سفیدپوش شد – ایسنابا توجه به ورود یک توده هوای سرد و بارش‌زا به منطقه، بارش به شکل برف در ارتفاعات شهرستان مرزی بندر آستارا آغاز شده است.

به گزارش ایسنا، بارش برف سبب سفیدپوش شدن قله رادار، کوه آسپینه، حیران و بخشی از جاده آستارا به اردبیل در حد فاصل روستای ونه بین در غرب استان گیلان شده است.

بارش به شکل باران در مناطق کوهپایه‌ای و جلگه‌ای شهرستان نیز با شدت و ضعف ادامه دارد و از ظهر روز جمعه(2 آذر) تاکنون بالغ بر 76 میلی‌متر باران در ایستگاه سینوپتیک شهرستان ثبت شده است.

سرگرد «محمد سلیمانی‌راد»، فرمانده پلیس راه «آستارا – تالش» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس اطلاعات واصله، از صبح امروز(شنبه 3 آذر) بارش به شکل برف در ارتفاعات شهرستان آغاز شده است و هم‌اکنون به شکل خفیف ادامه دارد.

وی افزود: از فاصله 5 کیومتری جاده حیران تا تونل، بارش برف سبب سفیدپوش شدن منطقه شده و با توجه به حضور مأموران راهداری و نمک‌پاشی و پاکسازی جاده، تردد در محور آستارا به اردبیل و بالعکس متوقف نشده است.

سلیمانی‌راد با بیان این‌که هم‌اکنون جاده لغزنده است، به رانندگان توصیه کرد که با احتیاط و سرعت مطمئنه رانندگی کنند.

وی خاطرنشان کرد: رانندگان ضمن به همراه داشتن لباس گرم و کسب اطمینان از سلامت خودروهای خود، زنجیر چرخ به همراه داشته باشند و خودروهای خود را از سوخت پر کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس