حیوان آزاری را به محیط زیست گزارش دهید

حیوان آزاری را به محیط زیست گزارش دهیدفرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست از شهروندان درخواست کرد تا موارد حیوان آزاری یا مصادیق مجرمانه مرتبط با محیط زیست را به محیط زیست اطلاع دهند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ جمشید محبت‌خانی در جلسه مشترک یگان حفاظت سازمان محیط زیست با پلیس فتا ضمن ابراز خرسندی از حساس شدن مردم به محیط زیست و موضوعات مرتبط با آن، به درخواست‌های مردمی برای رسیدگی به جرائم محیط زیستی موجود در شبکه‌های اجتماعی مانند خرید و فروش گونه‌های وحشی یا حیوان آزاری اشاره کرد و گفت: در پی درخواست‌های مردمی، جلسه‌ای با سرهنگ ابراهیمی -معاون اجرایی پلیس فتا- داشتیم تا هماهنگی‌هایی برای برخورد با جرائم زیست محیطی حیات‌وحش داشته باشیم.

وی ادامه داد: متأسفانه این روزها با فراگیر شدن فضای مجازی شاهد سوءاستفاده برخی از سودجویان هستیم که از این فضا برای خرید و فروش حیوانات وحشی زنده و  تاکسیدرمی شده بهره می‌برند، همچنین کلیپ‌های مختلفی از حیوان آزاری منتشر و پخش می‌شود که به روحیه جامعه لطمه زده و وجدان بیدار جامعه و البته اصول دینی و انسانی این موضوع را نمی‌پسندد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها در ادامه تصریح کرد: برای همین جلسه مشترکی با پلیس فتا تشکیل دادیم تا تخلفات مجازی را با همکاری یکدیگر پیگیری کرده و متخلفان را شناسایی و تنبیه کنیم.

محبت خانی با تأکید بر معرفی رابطی بین یگان حفاظت سازمان محیط زیست و پلیس فتا گفت: شهروندان می‌توانند موارد حیوان آزاری یا مصادیق مجرمانه مرتبط با محیط زیست را به ما اطلاع دهند تا در اسرع وقت با همکاری پلیس فتا نسبت به شناسایی و برخورد با این جرائم اقدام شود.

همچنین بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه این نشست سرهنگ ابراهیمی -معاون اجرایی پلیس فتا- با اشاره به قدرت پلیس فتا در ردیابی متخلفان مجازی گفت: مصوبات این جلسه می‌تواند راهی برای مبارزه با تخلفات زیست محیطی در فضای سایبر باشد. همچنین آموزش فرمانده‌های یگان حفاظت استان‌ها برای رصد مجرمان در فضای مجازی برای کمک بیشتر در این بخش با همکاری یگان حفاظت سازمان محیط زیست و پلیس فتا انجام خواهد شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس