سم پاشی برای طغیان نکردن مگس در دفن‌گاه زباله سراوان گیلان

سم پاشی برای طغیان نکردن مگس در دفن‌گاه زباله سراوان گیلانمعاون خدمات شهری شهرداری رشت گفت: در راستای کاهش مشکلات لندفیل سراوان، سمپاشی روزانه و مکرر در این منطقه در حال انجام است.

به گزارش ایسنا، علی مقصودی در بازدید از لندفیل سراوان با اشاره به اینکه سال گذشته طغیان و افزایش مگس در دفن گاه سراوان موجب نارضایتی اهالی سراوان شده بود، گفت: شهرداری رشت با توجه به تجارب کسب شده اقدامات متعدد و متناوبی را برای جلوگیری از هجوم مگس در دستور کار قرار داد و از این رو روزانه به صورت مکرر سم پاشی دفن گاه سراوان به شیوه‌های مختلف نظیر مه پاش و دود انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در پنج ماه اول امسال مجوز برداشت شن توسط دستگاه‌های متولی برای شهرداری صادر نشد، مطرح کرد: به لحاظ زمانی شهرداری دچار خسران زیادی شد و این موضوع می‌توانست خسارت جبران ناپذیری برای سراوان داشته باشد که با درایت حوزه پسماند شهرداری مدیریت شد.

مقصودی با اشاره به اینکه دستگاه تصفیه شیرابه سراوان (دبی سه لیتر در دقیقه) در مراحل نهایی تست قرار دارد، خاطرنشان کرد: تا ۲۰ روز آینده تست نهایی این دستگاه تکمیل می‌شود و یک ماه پس از تست دستگاه در سراوان مستقر خواهد شد.

وی از اهالی روستای سراوان به علت معضلات دفن گاه سراوان عذرخواهی کرد و افزود: تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا با پوشش زباله، معایب دفن گاه سراوان را به حداقل برسانیم.
انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس