قوچ مستی، زمان اوج هجوم شکارچیان به حیات‌وحش

قوچ مستی، زمان اوج هجوم شکارچیان به حیات‌وحشکارشناس مسئول نظارت بر امور حیات وحش خراسان‌شمالی گفت: قوچ مستی زمان اوج هجوم شکارچیان به حیات وحش (پستانداران) است.

«صالحی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به این‌که زمان جفت‌گیری(قوچ مستی) کل و بز و قوچ و میش از تاریخ 15 آبان‌ماه است، افزود: این امر در تاریخ 30 آبان‌ماه به اوج خود می‌رسد و تا 15 آذرماه به اتمام خواهد رسید.

وی ادامه داد: اما با توجه به این‌که در دوره مذکور، جمعیت نر کل و بز، قوچ و میش به‌دنبال جفت‌یابی هستند و میزان هوشیاری آن‌ها نیز کاهش می‌یابد و حتی ممکن است برای پیدا کردن جفت از محل زیست‌گاه خود خارج شود، بسیاری از شکارچیان از این فرصت به وجود آمده سوءاستفاده کرده و اقدام به شکار آنان می‌کنند.

کارشناس مسئول نظارت بر امور حیات وحش خراسان‌شمالی اظهار کرد: علاوه‌بر آن به علت این‌که این گونه‌های حیوانی در فصل بهار و تابستان به خوبی تغذیه کرده‌اند و در این برهه از سال از وزن خیلی خوبی برخوردار هستند، از همین‌رو بیشتر شکارچیان در این فصل از سال به محل زیستگاه‌های این حیوانات هجوم می‌برند.

وی تصریح کرد: این اداره‌کل به‌منظور جلوگیری از شکار غیرمجاز حیات وحش این استان در این برهه از سال نظارت‌های خود را تشدید کرده است و به‌صورت جدی با متخلفان برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس