مروری بر مهمترین خبرهای اجتماعی امروز ایسنا

مروری بر مهمترین خبرهای اجتماعی امروز ایسنااگر از زلزله می‌ترسید، بخوانید،محیط‌بان چه زمانی حق استفاده از سلاح را دارد؟،آخرین ارزیابی هلال احمر از زلزله و تغییر تاریخ‌ مصرف داروها در ناصرخسرو از مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در پنجمین روز از سومین ماه پاییز هستند.

به گزارش ایسنا، اداره اخبار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران امروز (۵آذر) ۶۳ خبر را روی خروجی خود منتشر کرده است که مهمترین آن‌ها به همراه لینک در زیر آمده‌ است و با کلیک روی هر تیتر، متن کامل خبر قابل دسترسی است:

یارانه ۹ میلیاردی دولت تنها دو اتوبوس می‌شود

مجید فراهانی – رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران – با اشاره به پرداخت ۹ میلیارد تومان از سهم دولت در حوزه اتوبوسرانی با بیان اینکه این مقدار پول مانند قطره‌ای در دریای هزینه‌های شهرداری است، گفت: این مبلغ بسیار کم و طبیعی است با توجه به قیمت‌های فعلی تنها می‌توان از ایران خودرو دو دستگاه اتوبوس خرید این در حالی است که براساس برنامه، شهر تهران می بایست ۹۵۰۰ دستگاه اتوبوس داشته باشد اما حدود ۵۰۰۰ دستگاه دارد.

صدور حکم شهردار منتخب تهران با تنگناهایی روبه‌روست

 علی اعطا – سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران – در صفحه شخصی خود در توییتر از ایجاد تنگناها در صدور حکم شهردار منتخب خبر داد و نوشت: «شواهد، قرائن و برخی مذاکرات نشان می‌دهد فرایند صدور حکم شهردار منتخب توسط وزیر محترم کشور با تنگناهایی روبروست.»

تغییر تاریخ‌ مصرف داروها در ناصرخسرو

دکتر رهبرمژدهی‌ آذر-عضو هیئت مدیره انجمن داروسازان ایران – نسبت به خرید دارو از بازار ناصرخسرو به مردم هشدار داد و گفت: سوداگران ناصرخسرو بی‌شرمی را به‌حدی رسانده‌اند که تاریخ مصرف داروها را به‌صورت کاملا  آشکار تغییر می‌دهند و در مواجهه با اعتراض بیماران توجیه می‌کنند که تاریخ مصرف داروها تا یک سال قابل تمدید است.

برای مشکلات صنعت دارو فکری کنید/بانک‌ها به میدان آیند

حسن قاضی زاده هاشمی – وزیر بهداشت – ضمن تاکید بر لزوم رفع مشکلات صنعت دارویی کشور اظهارکرد: اکنون که در آستانه تدوین بودجه هستیم حتما به مشکلات صنعت دارو فکر شود و اگر عرق ملی و مذهبی افرادی که در این حوزه کار می‌کنند نباشد، کارشان را در صنعت دارو ادامه نمی‌دادند چرا که ۱۲ ماه است که پول‌شان را دریافت نکرده‌اند و این یک مشکل نقدینگی جدی است.

احتمال تعطیلی باشگاه‌های مثبت ایدز بهزیستی

فرید براتی سده – معاون پیشگیری و درمان مرکز درمان سازمان بهزیستی کشور- با بیان اینکه بودجه سازمان بهزیستی در خصوص حمایت از بیماران ایدز براساس برنامه استراتژیک چهارم پرداخت نشده است، گفت: اگر سال آینده اعتبارات حمایتی مربوط به باشگاه‌های مثبت ایدز را پرداخت نکنند، ما هم باشگاه‌ها را تعطیل می‌کنیم.

آخرین وضعیت «مسکن» مددجویان بهزیستی کرمانشاه بعد از زلزله

امید قادری- مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه – ضمن تشریح آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده و اقدامات سازمان بهزیستی در این مناطق گفت: براساس گزارش‌های رسیده تا این لحظه هیچ کدام از مسکن‌های بازسازی شده مددجویان بهزیستی حتی به شکل جزئی آسیب ندیده‌اند.

تاسیس «صندوق بازنشستگی فرهنگیان»

چند روز قبل کوچکی نژاد – نماینده مجلس شورای اسلامی – پیشنهاد داد تا صندوق ویژه فرهنگیان در کشور راه‌اندازی و بازنشستگان فرهنگی از صندوق بازنشستگی کشوری منفک شوند. نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ناراضی بودن فرهنگیان بازنشسته از عملکرد صندوق بازنشستگی کشوری را علت طرح این پیشنهاد عنوان و اظهار کرد که با توجه به موج بازنشستگی فرهنگیان پیشنهاد می‌دهم تا صندوق ویژه آنان تأسیس شود زیرا ضرورت دارد برای تامین اجتماعی و رفاه این قشر به دنبال ایده جدید باشیم.

معرفی کتب کمک آموزشی درجه یک در کتاب‌های درسی جدیدالتالیف

فریبا کیا – معاون مدیرکل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی – از معرفی بیش از ۳۰ هزار کتاب استاندارد در ۱۹ سال گذشته خبر داد و گفت: بالغ بر ۱۰۲۴ ناشر به‌صورت آنلاین محصولات خود را جهت ارزیابی برای ما ارسال می کنند.

محیط‌بان چه زمانی حق استفاده از سلاح را دارد؟

به دنبال صدور حکم قتل عمد برای «سعید مومیوند» محیط‌بان استان همدان، سرهنگ جمشید محبت‌خانی – فرمانده یگان حفاظت محیط زیست – در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه در اجرای قانون به‌کارگیری سلاح برای محیط‌بانان خلاهایی وجود دارد، گفت: محیط‌بان در حالی پاسدار مناطق تحت مدیریت سازمان محیط زیست است که نمی‌تواند به شکارچی متخلفی که اقدام به برداشت غیرقانونی گونه‌های ارزشمند کرده، شلیک کند. محیط‌بان تنها زمانی می‌تواند از سلاحش استفاده کند که متخلف بخواهد به خود او حمله کند.

برخورد قضایی با مراکز عرضه کاتالیست‌های تقلبی و اجاره‌ای

وحید حسینی – مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران – ضمن اشاره به برخورد قضایی با مراکزی که کاتالیست‌های اجاره‌ای و تقلبی دارند، گفت: در حال حاضر با حکم قضایی تعمیرگاه‌هایی که کاتالیست‌های اجاره‌ای یا تقلبی روی خودروها نصب می‌کردند، تعطیل شده‌اند.

اگر از زلزله می‌ترسید، بخوانید

سهیل رضایی – روانشناس – بعد از وقوع ۵۷۵۵ پس لرزه از سال گذشته تا کنون در استان کرمانشاه، پیشنهاد داد که به‌صورت تخصصی به کارشناسی ارشد روانشناسی زلزله نگاه کنیم .

وی افزود: در مواردی حتی بزرگسالان نیز نمی‌توانند به حادثه‌ای مثل زلزله به‌صورت تقدیری نگاه کنند و این امری کاملا طبیعی است و ما باید بپذیریم که از ترس خود شرمنده نباشیم. ترسیدن را حق انسانی خود بدانیم و فکر نکنیم شجاعت به این معنی است که حادثه‌ای مانند زلزله برای ما بی‌اهمیت باشد.

به گزارش ایسنا پنج خبر پر بازدید سرویس اجتماعی ایسنا به شرح زیر است:

اگر از زلزله می‌ترسید، بخوانید

محیط‌بان چه زمانی حق استفاده از سلاح را دارد؟

آخرین ارزیابی هلال احمر از زلزله کرمانشاه

تغییر تاریخ‌ مصرف داروها در ناصرخسرو

برای مشکلات صنعت دارو فکری کنید/بانک‌ها به میدان آیند

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس