هزاران معترض محیط‌ زیستی، پل‌های اصلی لندن را بستند

هزاران معترض محیط‌ زیستی، پل‌های اصلی لندن را بستندهزاران نفر از فعالان محیط زیست در اعتراض به وضعیت تغییرات اقلیمی و سیاست‌های به گفته آنها ناکافیِ دولت انگلیس برای مقابله با گرمایش زمین، چند پل اصلی لندن، پایتخت این کشور را برای مدتی بستند.

به گزارش ایسنا، معترضان کمی پیش از ظهر (به وقت محلی) روی پل‌های مرکز لندن تجمع کردند.

معترضان خواهان مداخله فعالانه‌تر دولت برای مقابله با گرمایش زمین، کاهش استفاده از سوخت‌های فسیلی و همچنین محدود کردن آثار تغییرات اقلیمی هستند.

در روزهای اخیر گروهی، مجموعه‌ای از اقدامات اعتراضی را سازماندهی کرده است. چند روز پیش عده‌ای از معترضان خود را با چسب به نرده‌های خیابان دفتر نخست وزیری انگلیس چسباندند. چند روز قبل از آن نیز معترضان با زنجیر کردن خود به پیاده‌رو، مسیر وزارت انرژی این کشور را بستند.

به گزارش بی‌بی‌سی، برآورد می‌شود که ظرف هفته گذشته در مجموع ۵۰ نفر از معترضان محیط‌ زیستی بازداشت شده باشند. همچنین پلیس لندن می‌گوید که اعتراضات روز شنبه به اختلال عمده در ترافیک منجر شده است.

مجمع بین‌المللی تغییرات اقلیمی (آی‌پی‌سی‌سی) به تازگی در گزارشی نسبت به افزایش شدید دمای زمین هشدار داده و گفته است که باید اقداماتی فوری انجام شود تا دمای زمین بیشتر از یک و نیم درجه سانتیگراد بالاتر نرود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس