هشدار هواشناسی نسبت به وقوع تگرگ و صاعقه در غرب کشور

هشدار هواشناسی نسبت به وقوع تگرگ و صاعقه در غرب کشورسازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای نسبت به احتمال سیلاب ناگهانی، وقوع تگرگ و صاعقه در استان‌های غربی کشور هشدار داد.

به گزارش ایسنا در اخطاریه سازمان هواشناسی آمده است:«اوایل امشب (۱۳ آبان ماه) رگبار و رعد و برق ،احتمال توفان تندری و باد شدید لحظه‌ای همراه با خیزش  گرد و خاک محلی  و کاهش موقتی دید در جزایر شمال خلیج فارس،  خوزستان، شمال بوشهر و فردا تا صبح روز سه شنبه (۱۴ و ۱۵ آبان ماه) رگبار و رعد و برق تندری با پتانسیل ایجاد سیلابهای ناگهانی در استان‌های خوزستان، شمال بوشهر، لرستان، ایلام، جنوب کرمانشاه و اواخر وقت در کهگیلویه وبویر احمد، چهار محال و بختیاری و غرب کردستان پیش‌بینی می‌شود.

امروز (۱۳ آبان ماه) در نواحی کوهپایه‌ای استان خوزستان و  طی فردا تا صبح پس فردا (۱۴ و ۱۵ آبان ماه) در خوزستان، لرستان ، ایلام، غرب  و جنوب کرمانشاه و غرب کردستان  در ساعات بعدازظهر به علت رشد ابرهای تندری علاوه بر احتمال سیلاب ناگهانی، وقوع تگرگ و صاعقه  دور از انتظار نیست. لذا به مردم بخصوص در این مناطق  توصیه می‌شود ضمن اتخاذ تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی از توقف در مسیل‌ها و مناطقی که می‌تواند مسیر گذر سیلابهای ناگهانی شود و از توقف در مناطق مستعد تگرگ و صاعقه  خودداری کنند.»

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس