هوای پایتخت ناسالم برای گروه‌های حساس

هوای پایتخت ناسالم برای گروه‌های حساسمدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به ناسالم بودن هوای تهران برای گروه‌های حساس طی امروز (۲۹ آبان) از وزش باد نسبتا شدید در پایتخت طی فردا خبر داد.

حسین شهبازی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه بر اساس نتایج حاصل از پیش‌بینی وضعیت هواشناسی در ایستگاه مهرآباد، شرایط جوی نسبتا آرام طی امروز (۲۹ آبان) همچنان تداوم خواهد داشت، اظهار کرد: تنها برای برخی ساعات وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: بر اساس نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی امروز (۲۹ آبان) در شرایط نامطلوب برای گروه‌های حساس خواهد بود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه این وضعیت کماکان تا فردا (۳۰ آبان) برقرار خواهد بود، افزود: به تدریج طی فردا بر میزان ناپایداری جوی افزوده خواهد شد و برای برخی ساعات بعدازظهر وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بین ۵ تا ۸ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی – جنوب‌غربی پیش‌بینی می‌شود.

شهبازی با بیان اینکه وزش باد بهبود نسبی کیفیت هوا در تهران را به دنبال خواهد داشت، گفت: همچنین تا روز آینده دمای هوا در پایتخت روند افزایشی خواهد داشت.

وی در پایان با اشاره به اینکه کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۱۰۸ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۱۲۰ همچنان در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس