وجود ۷۰ درصد از مناطق بکر حیات‌وحش جهان در ۵ کشور

وجود ۷۰ درصد از مناطق بکر حیات‌وحش جهان در ۵ کشورنتایج یک تحقیق نشان می‌دهد: تنها پنج کشور دارنده ۷۰ درصد از مناطق بکر حیات‌وحش در جهان هستند.

به گزارش ایسنا، وجود ۷۰ درصد از مناطق بکر حیات‌وحش جهان در پنج کشور نشان‌دهنده ضرورت اقدامات فوری بین‌المللی برای حفاظت از این منابع طبیعی است.

گروهی از محققان دانشگاه کوئینزلند استرالیا برای اولین بار موفق به تدوین نقشه‌ای جهانی شدند که نشان می‌دهد کدام کشور در برابر طبیعت مسئولیت دارد. تدوین این نقشه پیش از کنفرانس کنوانسیون تنوع زیستی که ماه نوامبر در مصر برگزار می‌شود، انجام شده که شرکت کنندگان در این کنفرانس به دنبال برنامه‌ای برای حفاظت از تنوع زیستی پیش از سال ۲۰۲۰ هستند.

بر اساس این نقشه جهانی، استرالیا، آمریکا، برزیل، روسیه و کانادا پنج کشوری هستند که از بیشترین مناطق بکر حیات‌وحش در جهان را برخوردارند. همچنین این اطلاعات جدا از مناطق بکر در قطب جنوب و دریاهای آزاد است که به مرزهای ملی محدود نمی‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، در سال ۲۰۱۶ مطالعه‌ای انجام شد که نشان داد بیش از ۷۷ درصد از مناطق خشکی و ۸۷ درصد از اقیانوس‌ها به دلیل مداخلات بشر دچار تغییر شده‌اند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس