کاهش تنوع زیستی، بشر را تهدید می‌کند

کاهش تنوع زیستی، بشر را تهدید می‌کندسازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در گزارشی اعلام کرد: از بین رفتن تنوع زیستی تهدیدی جدی برای بشر است.

به گزارش ایسنا، فائو در گزارش خود که در کنفرانس تنوع زیستی ملل متحد در مصر منتشر شد، آورده‌ است: از بین رفتن هشدار دهنده تنوع زیستی پیامدهای فاجعه‌باری را برای بشر به همراه خواهد داشت. این امکان وجود دارد که تغییرات اقلیمی با گذشت زمان برگشت‌پذیر باشد اما زمانیکه یک گونه جانوری منقرض می‌شود دیگر امکان بازگشت آن وجود ندارد.

شیوه‌های نامناسب در صید گونه‌های دریایی، پرورش دام و طیور، جنگل‌بانی و آبیاری محصولات کشاورزی در کنار سیستم‌های بی‌حاصل از قبیل صنایع، استخراج معادن و فرآیندهای شهرسازی خسارت‌های بی‌شماری را بر تنوع زیستی و سلامت اکوسیستم تحمیل می‌کند.

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد در نظر دارد تا برنامه‌هایی برای افزایش آگاهی ترتیب دهد و مذاکراتی را با گروه‌ها و سهامداران در سال‌های پیش‌رو انجام دهد تا فعالیت‌های بشر در اقیانوس‌ها، دریاچه‌ها و دریاها کاهش پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، نمایندگانی از ۱۹۶ کشور جهان در کنفرانس تنوع زیستی ملل متحد شرکت کرده‌اند که از سیزدهم ماه جاری میلادی شروع شده و قرار است تا دو روز آینده ادامه داشته باشد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس