کاهش دما در مسیر تردد زائران اربعین

کاهش دما در مسیر تردد زائران اربعینمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن پیش‌بینی شرایط جوی شهرهای زیارتی عراق، از کاهش دما و وزش باد در مریوان و کرمانشاه خبر داد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به شرایط جوی شهرهای کربلا گفت: فردا (۱۱ آبان) در کربلا هوا صاف تا قسمتی ابری با بیشترین و کمترین دمای ۲۹ و ۱۶ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین پس فردا (۱۲ آبان) هوای کربلا نیمه ابری با حداکثر و حداقل دمای ۲۶ و ۱۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه شرایط جوی بصره در دو روز آینده قسمتی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۳۰ و ۱۷ درجه سانتیگراد و ۲۹ و ۱۶ درجه سانتیگراد خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: فردا (۱۱ آبان) آسمان نجف و کاظمین صاف تا قسمتی ابری با بیشینه و کمینه دمای ۲۹ و ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. همچنین آسمان این دوشهر پس فردا (۱۲ آبان) نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۲۶ و ۱۶ درجه سانتیگراد خواهد بود.

وظیفه در ادامه با اشاره به شرایط جوی شهرهای مرزی گفت: فردا (۱۱ آبان) در قصرشیرین هوا صاف در بعضی ساعات همراه با وزش باد شدید با حداکثر و حداقل دمای ۲۸ و ۱۴ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین پس‌فردا (۱۲ آبان) دراین شهر هوا کمی ابری در بعضی ساعات با وزش باد همراه و بیشترین و کمترین دمای هوای قصر شیرین در این روز ۲۷ و ۱۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: آسمان مهران فردا و پس فردا (۱۱ و ۱۲ آبان) نیمه ابری تا ابری گاهی همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۳۳ و ۱۷ و ۳۳ و ۱۶ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین فردا و پس فردا در شلمچه و چذابه هوا نیمه ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. بیشترین و کمترین دمای شلمچه طی دو روز آینده ۲۹ و ۱۶ و ۲۸ و ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی همچنین اظهار کرد: در ایلام فردا و پس فردا (۱۱ و ۱۲ آبان) هوا نیمه ابری تا ابری گاهی همراه با وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۲۰ و ۱۱ و ۲۰ و ۱۰ درجه سانتیگراد خواهد بود همچنین هوای اهواز فردا و پس فردا قسمتی ابری همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۲۹ و ۱۷ و ۲۷ و ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در پایان اظهار کرد: فردا (۱۱ آبان) آسمان کرمانشاه صاف، در بعضی ساعات همراه با وزش باد شدید و پس‌فردا (۱۲ آبان) کمی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۱۹ و ۵ و ۱۸ و ۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود همچنین فردا (۱۱ آبان) در مریوان هوا کمی تا قسمتی ابری، به تدریج همراه با افزایش ابر، وزش باد و کاهش دما با حداکثر و حداقل دمای ۱۸ و ۱ درجه سانتیگراد خواهد بود. پس‌فردا (۱۲ آبان) آسمان این شهر نیمه ابری تا ابری، همراه با وزش باد و کاهش دما با بیشترین و کمترین دمای ۱۶ و صفر درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس