ارتش نیوزیلند تغییرات اقلیمی را خطرناک‌ترین دشمن می‌داند

ارتش نیوزیلند تغییرات اقلیمی را خطرناک‌ترین دشمن می‌داندارتش نیوزیلند می‌گوید تغییرات اقلیمی دشمن جدید و پردردسری است که این کشور با آن روبروست. به گفته ارتش این کشور تهدیدات ناشی از این دشمن پرقدرت، حتی بزرگتر از مناقشات سیاسی جغرافیایی در اقیانوس آرام و نفوذ رو به گسترش چین است.

به گزارش ایسنا، ارتش نیوزیلند احتمال داده که پیامدهای ناشی از تغییرات اقلیمی موجب افزایش به‌کارگیری سربازان و استفاده از ظرفیت‌هایی شود که پیش از این تنها در مأموریت‌های نظامی به کار گرفته می‌شدند. به دلیل گستره وسیع تغییرات اقلیمی که نیوزیلند در سال‌های گذشته با آن مواجه بوده، استفاده از سربازان ارتش در عملیات امداد و کمک‌رسانی افزایش داشته است.

همچنین ارتش نیوزیلند در نظر دارد سال آینده جزئیات طرحی را در مورد تدابیر در نظرگرفته شده برای واکنش و خدمت‌رسانی در شرایط بحرانی مرتبط با بلایای طبیعی اعلام کند.

به گفته ران مارک، وزیر دفاع نیوزیلند، تغییرات اقلیمی پیامدهای منفی را نه تنها برای این کشور بلکه برای همسایگان نیوزیلند نیز به همراه داشته است. به همین دلیل قرار است در آینده از ظرفیت ارتش در عملیات کمک‌رسانی به فاجعه‌دیدگان بیشتر از پیش استفاده شود.

به گزارش دویچه‌وله، جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزیلند محدود کردن تغییرات اقلیمی را یکی از موضوعات محوری دولت خود قرار داده است. او به تازگی از به‌راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیون یورویی برای پروژه‌هایی خبر داد که با هدف کاهش گازهای گلخانه‌ای تدوین شده‌اند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس