ارتقای زیرساخت‌های یگان حفاظت از اولویت های محیط زیست استان تهران

ارتقای زیرساخت‌های یگان حفاظت از اولویت های محیط زیست استان تهرانمدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره اینکه علی‌رغم محدودیت‌های اعتباری توجه به زیرساخت‌های محیط بانی و یگان حفاظت جزو اولویتهای اصلی محیط زیست استان تهران است،گفت: در این خصوص باید هم به زیرساخت‌های ساختمانی، هم به وسایل نقلیه و هم به نیروی انسانی توجه شود.

به گزارش ایسنا کیومرث کلانتری امروز درحاشیه مراسم افتتاح پاسگاه محیط بانی کلوگان شهرستان شمیرانات اظهارکرد: به منظور بهره‌برداری از زیرساخت‌های حفاظتی و صیانت هرچه مطلوب‌تر و بهتر از این منطقه و زیستگاه‌های با ارزش آن ، براساس ساختار سازمانی ، این محیط بانی در ضلع جنوب غربی منطقه حفاظت شده ورجین احداث شد.

وی افزود: با احداث پاسگاه‌های محیط بانی جدید – که امروز نیز شاهد افتتاح چهارمین پاسگاه محیط بانی استان تهران در سال ۹۷ هستیم – سرانه محیط بانی استان افزایش خواهد یافت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه وضعیت ناوگان خودرویی یگان حفاظت استان نامطلوب بود و در پی تجهیز این واحدها هستیم، اظهارکرد: سال گذشته موتورسیکلت خریداری شد و امسال هم خودروها را خریداری کرده‌ایم که پس از تحویل با اولویت به پاسگاههای محیط بانی تحویل داده می‌شود.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه زمینی که این محیط بانی در آن احداث شده در تصرف بود، گفت: با پیگیری محیط زیست استان و دستگاه قضایی خوشبختانه این زمین رفع تصرف شد و با احداث این محیط بانی در مجموع چهار محیط بانی در منطقه خواهیم داشت که در واقع چهار بازوی اصلی اداره حفاظت محیط زیست شمیرانات در حفاظت از این منطقه هستند.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، کلانتری در پایان اظهارکرد: منطقه حفاظت شده ورجین از مناطق با اهمیت و پر ارزش است و بر همین اساس تاکید بر این بود که این محیط بانی در کوتاه ترین زمان احداث و به بهره برداری برسد و همه تجهیزات لازم نیز در این محیط بانی فراهم خواهد شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس