از سوگند شهردار جدید تهران تا توصیه به کسانی که حیوان خانگی دارند

از سوگند شهردار جدید تهران تا توصیه به کسانی که حیوان خانگی دارنداولین گام حناچی برای ساماندهی تهران، توصیه‌های وزارت بهداشت به افرادی که حیوان خانگی دارند، افزایش جریمه‌های “قطع درختان” از سال آینده و… از جمله مهم‌ترین خبرهای تحریریه اجتماعی ایسنا در یازدهم آذر ماه است.

به گزارش ایسنا، مهم‌ترین اخبار تحریریه اجتماعی ایسنا در یازدهم آذر ماه در ادامه می‌آید که با کلیک بر روی تیتر آنها می‌توانید متن کامل آن را بخوانید:

توصیه‌های مهم وزارت بهداشت به افرادی که حیوان خانگی دارند

به دنبال بالا گرفتن تب نگهداری از حیوانات در منزل و توجه به این مساله که این حیوانات نیز مانند هر موجود زنده‌ای بیمار می‌شوند و می‌توانند این بیماری را به انسان منتقل کنند، جهت آگاهی بیشتر از این بیماری‌ها و چگونگی پیشگیری از بروز و انتقال آن‌ها، رییس گروه مدیریت بیماری‌های قابل انتقال از حیوان به انسان وزارت بهداشت، مباحثی را تشریح و توصیه‌هایی را مطرح کرد.

“استنت قلبی” دچار کمبود است؟

رییس بیمارستان قلب شهید رجایی درباره برخی مباحث مبنی بر کمبود استنت‌های قلبی در بیمارستان‌ها، گفت: اطمینان کامل می‌دهم که در حال حاضر بیماران قلبی اصلا نگران نباشند، استنت و وسایل مربوط به استنت‌گذاری موجود است.

دوچرخ علیه دو چرخ؟

با وجود اینکه این روزها مسئولین، رسانه‌ها و نهادهای متولی شهروندان را به استفاده از دوچرخه ترغیب می‌کنند و حتی دیده می‌شود برخی مسئولین طرح‌های تشویقی برای استفاده بیشتر از این وسیله در نظر می‌گیرند، اما یک کارشناس شهری معتقد است استفاده از دوچرخه علاوه بر تامین زیرساخت‌های لازم نیازمند رفع موانع ذهنی در شهروندان است، البته باید برای ساماندهی رقیب دوچرخه یعنی موتورسیکلت نیز راه‌حلی مناسب پیدا شود.

افزایش جریمه‌های “قطع درختان” از سال آینده

رییس شورای شهر تهران از افزایش جرایم قطع درختان براساس نرخ تورم ۹۸ خبر داد.

سوگند حناچی برای شفافیت و مبارزه با فساد

شهردار تهران امروز با حضور در شورای شهر سوگند یاد کرد که مبارزه با فساد و خودکامی سرلوحه فعالیت‌هایش قرار گیرد.

ارایه برنامه سوم اصلاح شده شهرداری به شورا بزودی

شهردار تهران دو اولویت کاری خود را تشریح کرد.

مستمری معلولان، کمتر از قیمت ۳ کیلو گوشت

به دنبال آرزوهایشان می‌دوند اما در مقابل مشکلات و کمبودهایشان سرخم نمی‌کنند، می‌خواهند گام به گام با صبر و حوصله با تحقق آرزوهایشان مرز بین معلولیت و عادی بودن را از بین ببرند؛ با وجود برچسب‌هایی از جنس ناتوانی، انگ و تبعیض‌هایی که از سوی جامعه علیه آنها وارد می‌شود، تلاش می‌کنند تا در جامعه همواره مطرح باشند. ایسنا در گزارشی به مشکلات معلولان پرداخته که با کلیک بر روی تیتر آن، متن کامل در دسترس قرار می‌گیرد.

فعالیت زیرزمینی موسسات آموزشی فاقد مجوز در تهران

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی گفت که فعالیت موسسات بدون مجوز در شهرستان‌ها و مناطق کوچک کمتر رخ می دهد؛ این تخلفات عمدتا در مراکز استان‌ها و به ویژه در تهران انجام می شود و بعضا شکل زیرزمینی و خانگی پیدا کرده‌اند.

تکثیر یوزپلنگ آسیایی با همکاری پژوهشگاه رویان

در آستانه روز جهانی یوزپلنگ (۱۳ آذرماه) رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، از تلاش‌ها برای تکثیر یوزپلنگ آسیایی از طریق کشت بافت خبر داد.

بارندگی بالاتر از حد انتظار در مهر و آبان

رئیس مرکز ملی خشکسالی گفت: بارش در دو ماه ابتدایی پاییز امسال در کل کشور به‌طور متوسط ۴۶ میلی‌متر بود و استان تهران ۶۶ میلی‌متر بارش دریافت کرده‌ که نشان‌دهنده افزایش قابل توجه بارش نسبت به سال گذشته و دوره بلندمدت است. با این وجود کم‌آبی‌های سال‌های گذشته جبران نمی‌شود.

جزییات مدت مرخصی سربازان تشریح شد

رییس اداره سرمایه انسانی سربازی ستادکل نیروهای مسلح توضیحاتی را درباره مرخصی سربازان در حین خدمت ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، پنج خبر پر بازدید تحریریه اجتماعی ایسنا تا لحظه مخابره این گزارش عبارتند از:

جزییات مدت مرخصی سربازان تشریح شد

 عوارض کمبود ویتامین B۱۲

خیابان ۱۶ آذر از محدوده طرح ترافیک خارج شد

توصیه‌های مهم وزارت بهداشت به افرادی که حیوان خانگی دارند

مستمری معلولان، کمتر از قیمت ۳ کیلو گوشت

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس