انتشار بیانیه اقتصادی-زیست محیطی در دومین روز کنفرانس آب و هواییِ لهستان

انتشار بیانیه اقتصادی-زیست محیطی در دومین روز کنفرانس آب و هواییِ لهستانرهبران ۴۵ کشوری که در کنفرانس تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد در لهستان گردهم آمده‌اند، بیانیه پیش‌نویس لهستان را که ضمن اطمینان از رشد اقتصادی و حفظ مشاغل از آب و هوا محافظت می‌کند، اتخاذ کردند.

به گزارش ایسنا، “بیانیه سیلزی برای انتقال مناسب و یکپارچه اقتصادی” با توافق هزاران تصمیم گیرنده‌ای که از سراسر جهان در شهر جنوبی “کاتوویتس” لهستان برای بحث در مورد گرمایش جهانی و تغییرات اقلیمی در کنفرانس COP24 سازمان ملل متحد گردهم آمده‌اند، تصویب شد.

هدف این بیانیه که دولت لهستان آن را تهیه و آندژی دودا، رییس جمهوری لهستان آن را امضا کرده است، اطمینان از تغییرشکل عادلانه بر اساس هم‌بستگی در میان تلاش‌ها برای حفاظت از آب و هوا ضمن حفظ توسعه اقتصادی و مشاغل است.

بیانیه سیلزی بر “جنبه اجتماعی انتقال به اقتصادی کم کربن” تاکید داشته و آن را برای “کسب تصدیق اجتماعی برای ایجاد تغییرات” حیاتی می‌داند.

این بیانیه هم‌چنین اعلام می‌کند که سیاست‌های عمومی برای کاهش انتشارها با مقاومت اجتماعی و خطرات سیاسی قابل توجهی برای دولت‌ها مواجه می‌شوند مگر آن که با برنامه‌های امنیت اجتماعی برای کارگرانی که بیکار می‌شوند یا شغل‌شان تغییر می‌یابد، همراه شوند.

بیست و چهارمین کنفرانس پیمان تغییرات اقلیمی احزاب سازمان ملل متحد که با نام کنفرانس COP24 نیز شناخته می‌شود، روز دوشنبه به طور رسمی در شهر “کاتوویتس” لهستان آغاز شد و تا روز ۱۴ دسامبر نیز ادامه خواهد یافت.

رییس جمهور لهستان روز دوشنبه در افتتاحیه رسمی این کنفرانس اعلام کرد که کشورش آماده است تا در هرگونه فعالیت برای امنیت بین‌المللی از جمله در زمینه سیاست‌های آب و هوایی مشارکت کند.

بنابر گزارش رادیو لهستان، ماتئوش موراویه‌تسکی، نخست وزیر لهستان روز گذشته (سه شنبه – دومین روز کنفرانس) به رهبران جهان اعلام کرد که لهستان در میان کشورهای پیشرو در تلاش‌های صورت گرفته برای توقف گرمایش جهانی است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس