بروید برای آخرتتان کار کنید

بروید برای آخرتتان کار کنید“پاداش وزارت بهداشت برای شناسایی موارد جدید ایدز، نگرانی وزیر رفاه از موج چهارم انتقال ایدز، واکنش حناچی به برخی شبهات درباره بستگانش: کسی را در قبر کسی دیگر نمی‌خوابانند، جزئیات “لغو” احتمالی طرح «زوج و فرد» در تهران، استقرار پلیس‌های اسکی سوار در کوهستان” و … از مهم‌ترین خبرهای روز شنبه اداره اجتماعی ایسنا هستند.

به گزارش ایسنا،‌ اداره اجتماعی امروز شنبه بیش از 50 خبر منتشر کرده است که  در ادامه به مهم‌ترین این خبرها اشاره شده که با کلیک روی تیتر هر خبر می‌توانید به متن آن دسترسی پیدا کنید.

واکنش حناچی به برخی شبهات درباره بستگانش: کسی را در قبر کسی دیگر نمی‌خوابانند

شهردار تهران به برخی اخبار و شبهات مطرح‌شده، درباره وابستگی‌های سیاسی برخی بستگانش، واکنش نشان داد.

پیروز حناچی در حاشیه مراسم ختم والده سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا عضویت برخی نزدیکانش در برخی گروه‌های مخالف و معاند نظام صحت دارد یا خیر؟ گفت: « کسی را در قبر کسی دیگر نمی‌خوابانند. شما هم بروید برای آخرتتان کار کنید!»

جزئیات “لغو” احتمالی طرح «زوج و فرد» در تهران

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران جزئیات احتمال حذف طرح زوج و فرد در سال آینده را تشریح کرد.

محسن پورسیدآقایی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد جزئیات احتمال حذف طرح زوج و فرد در تهران از سال آینده گفت: براساس تصمیم شورای ترافیک تهران و شورای شهر تهران قرار براین بود که در صورت موفقیت آمیز بودن طرح ترافیک، این طرح به محدوده زوج و فرد نیز تسری یابد.

وی با بیان اینکه مطالعات نشان داده است طرح زوج  و فرد، طرح  اشتباهی بوده که در بلندمدت نه تنها آلودگی هوا را کاهش نداده است،  بلکه سبب شده مردم به سمت خرید خودوری ارزان قیمت اما پلاک مخالف گرایش پیدا کنند و این امر موجب افزایش آلودگی هوا شود، اظهار کرد: مطالعات نشان می‌دهد که برای کاهش آلودگی هوا لازم است که طرح زوج و فرد ملغی شود.

جزئیات برنامه ژنتیک اجتماعی وزارت بهداشت و غربالگری ۲۲ بیماری ارثی

رییس اداره ژنتیک وزارت بهداشت ضمن تشریح برنامه ژنتیک اجتماعی این وزارتخانه، از هدف‌گذاری انجام‌شده برای غربالگری بیماری‌های شایع و همچنین نادر ژنتیکی و ارثی خبر داد.

وی با بیان اینکه مطالعات نشان داده است طرح زوج  و فرد، طرح  اشتباهی بوده که در بلندمدت نه تنها آلودگی هوا را کاهش نداده است،  بلکه سبب شده مردم به سمت خرید خودوری ارزان قیمت اما پلاک مخالف گرایش پیدا کنند و این امر موجب افزایش آلودگی هوا شود، اظهار کرد: مطالعات نشان می‌دهد که برای کاهش آلودگی هوا لازم است که طرح زوج و فرد ملغی شود.

نقش “سند فرهنگ سلامت” در پیشگیری و افزایش سلامت جامعه

وزیر بهداشت با اشاره به تدوین سند فرهنگ سلامت گفت: کار فرهنگی در حوزه سلامت سنگین و کم بازده است و باید بیش از پیش در این حوزه اقدام کنیم.

وی افزود: پیش از این جلسه در جلسه شورای عالی بیمه بودم که باید هنگام بیمار شدن از مردم حمایت کند و طبعا این جلسه بسیار پر چالش شد،  زیرا تقاضاها متعدد و متکثر بود، اما منابع محدود است. راه ایجاد تعادل در این میان، پیشگیری است. سند فرهنگ سلامت و شورای فرهنگ عمومی می‌تواند کمک زیادی در حوزه پیشگیری داشته باشد تا مردم خودشان مراقب سلامتی خود باشند. هر چند که بسیاری از راهکارها مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد، اما بالاخره امیدواریم که به درصدی از آنها هم که توجه می‌شود، موثر باشند.

عوارض «زلزله» بر وضعیت روحی و روانی کودکان

عضو هیات مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان نسبت به آثار و عوارض زلزله بر وضعیت روحی و روانی کودکان هشدار داد و گفت: اگر مداخلات روانی به موقع و صحیح صورت نگیرد، کودک دچار نوعی استرس مزمن می‌شود که تا بزرگسالی و حتی تا پایان عمر نیز همراه او خواهد بود.

دکتر فاطمه اشرفی، در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه کودکان از آسیب‌پذیرترین اقشار در زمان زلزله هستند، افزود: به همین دلیل اگر مداخلات روانکاوی به سرعت و البته به شکل مستمر بر روی آنان انجام نشود، ممکن است تاثیرات بدی روی آینده و رفتار این افراد برجای بگذارد. به عنوان مثال در زمین لرزه سال گذسته کرمانشاه شاهد این بودیم که کودکان درعرض چند ثانیه تمام زندگی و دارایی خود را از دست دادند و حتی برخی از آنها علاوه بر خانه، پدر و مادر خود را هم از دست دادند.

«مواد مخدر» علت بیش از ۳۰ درصد ابتلا به HIV

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد از زندانیان مربوط به مواد مخدر هستند که ۴۰ درصد آنها به طور مستقیم و مابقی غیر مستقیم مرتبط با مواد مخدر هستند گفت: همچنین بالای ۳۰ درصد از مبتلایان HIV به طور مستقیم ریشه در مواد مخدر دارد. مواد مخدر آسیب‌های دیگری مانند رفتارهای پرخطر جنسی و تن فروشی را نیز موجب می‌شود.

به گزارش ایسنا، سردار اسکندر مومنی دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر در همایش روز جهانی ایدز که در وزارتخانه بهداشت برگزار شد، گفت: برخی از آسیب‌ها و جرایم خود منشأ ناهنجاری‌ها و آسیب‌های دیگر هستند یا در ایجاد آنها نقش تعیین کننده دارند. یکی از این آسیب‌ها مواد مخدر است. بسیاری از جرایم مانند سرقت و قتل‌های فجیع (قتل‌های خانوادگی) به موضوع مواد مخدر و اعتیاد مربوط است. همچنین حدود ۵۵ درصد از طلاق‌های رسمی کشور ناشی از مواد مخدر است. در عین حال این یک آمار رسمی از طلاق‌هایی است که در کشور ثبت شده است اما بسیاری از افراد به طور رسمی طلاق نگرفتند و به دلیل اعتیاد جدا زندگی می‌کنند و بار زندگی بر دوش همسر است.

بطحائی: صدای نسل نوجوان شنیده نمی‌شود

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه از مهترین عوامل تهدید کننده گفت وگوی بین نسلی، گسترش بی‌حد و حصر فضای مجازی است گفت: مهمترین عامل گفت‌وگوی بین نسلی این است که صدای نوجوانان باید شنیده شود.

به گزارش ایسنا، سیدمحمد بطحایی در نشست گفت‌وگوی بین نسلی که در وزارت آموزش و پرورش برگزار شد با بیان اینکه امروز و در این نشست دغدغه‌های دانش آموزان را شنیدم که بسیار عالمانه بود گفت: شاید هیچ زمانی مثل امروز نیازمند یک فضای گفتمانی بین نسلی نبوده‌ایم.

اجرای طرح «گفت‌وگوی بین نسلی» در ۱۲۰۰ کلاس درس از امروز

مدیرکل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در هر استان ۳۰ تا ۴۰ کلاس درس و در مجموع ۱۲۰۰ کلاس مشمول طرح گفت‌وگوی بین نسلی می‌شوند گفت: از امروز گفت‌وگو در این ۱۲۰۰ کلاس درس شروع می‌شود.

مدیرکل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش همچنین ضمن اعلام اینکه بسته عملیاتی بازگرداندن دختران بازمانده به چرخه تحصیل در پنج استان آذربایجان غربی سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان تدوین و اجرا خواهد شد گفت: طرح گفت وگوی بین نسلی نیز از سوی معاونت زنان ریاست جمهوری مطرح شد و با همکاری شهرداری و آموزش و پرورش در پنج فرهنگسرای سطح تهران اجرا شد که قرار است به کل کشور تعمیم یابد.

تداوم بارش‌ها در غرب و شمال غرب کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا (۱۰ و ۱۱ آذرماه) سامانه بارشی در شمال غرب، غرب و غرب سواحل دریای خزر باعث بارش باران و وزش باد می‌شود.

جمع‌آوری و ذخیره‌سازی ۹۰۰ میلیون مترمکعب سیلاب در بارش‌های اخیر

مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان‌داری سازمان جنگل‌ها،مراتع و آبخیزداری با اشاره به این‌که در بارش‌های اخیر حجمی بیش‌از ۹۰۰ میلیون مترمکعب سیلاب توسط طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری مهار شد، گفت: استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و ایلام بیشترین میزان بارش نسبت به میانگین بلندمدت و استان‌های اردبیل و آذربایجان‌شرقی سهم کمتری از بارش‌های اخیر نسبت به میانگین بلندمدت را دریافت کردند.

اجرای قانون جریمه مشمولان غایب تا پایان سال ۹۷

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: قانون جریمه مشمولان غایب تا پایان سال ۹۷ اجرا می‌شود و مشمولان واجد شرایط باید در فرصت محدود باقی مانده برای ثبت درخواست خود از طریق دفاتر پلیس+۱۰ اقدام کنند.

استقرار پلیس‌های اسکی سوار در کوهستان

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از استقرار مأموران اسکی سوار پلیس در کوهستان خبر داد.

سرهنگ کیوان ظهیری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره استقرار پلیس کوهستان در نیمه دوم سال اظهارکرد: همانطور که از نام پلیس کوهستان پیداست، مأموران این پلیس در کوهستان‌ها مستقر شده و نسبت به تأمین نظم و امنیت شهروندان و برخورد با مجرمان و مزاحمان اقدام خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی ایسنا در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

جزئیات “لغو” احتمالی طرح «زوج و فرد» در تهران

آیا امکان تغییر سن در شناسنامه وجود دارد؟

پاداش وزارت بهداشت برای شناسایی موارد جدید ایدز/ توزیع تست‌های خودارزیابی در داروخانه‌ها

جزئیات برنامه ژنتیک اجتماعی وزارت بهداشت و غربالگری ۲۲ بیماری ارثی

جمع‌آوری و ذخیره‌سازی ۹۰۰ میلیون مترمکعب سیلاب در بارش‌های اخیر

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس