قاچاقچیان «ایران» به پرداخت جزای نقدی محکوم شدند

قاچاقچیان «ایران» به پرداخت جزای نقدی محکوم شدندفرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: متهمان پرونده قاچاق یوزپلنگ ایرانی (ایران) در دادگاه بدوی به پرداخت جزای نقدی محکوم شدند.

به گزارش ایسنا زمستان‌ سال گذشته اعضای یک باند خرید و فروش و قاچاق حیات‌ وحش هنگام جابه‌جایی یک قلاده یوزپلنگ آسیایی ایرانی در تهران دستگیر و تحویل مراجع قضایی داده شدند. اکنون پس از گذشت یک سال از تشکیل پرونده در مراجع قضایی نقی میرزاکریمی – فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران – از صدور رای برای این پرونده در دادگاه بدوی خبر داد.

وی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: هر چهار متهم پرونده یوزپلنگ آسیایی(ایران) کشف شده در دادگاه کیفری شعبه دو تهران به پرداخت جزای نقدی محکوم شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران ادامه داد: بر اساس تشخیص دادگاه فردی که در این پرونده خود را به عنوان خریدار و دوستدار محیط زیست معرفی کرده بود، از متهمان شناخته شد.

میرزاکریمی در ادامه گفت: بر اساس رای دادگاه این یوزپلنگ که به نام «ایران» معروف است قابلیت برگشت به طبیعت را دارد ولی از نظر کارشناسان محیط زیست و دامپزشک پارک پردیسان این یوزپلنگ نمی‌تواند به طبیعت بازگردد.

وی در پایان تصریح کرد: «ایران» در حال حاضر در سایت نگهداری یوزپلنگ در پارک پردیسان است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس