آسمان ۸ استان برفی و بارانی

آسمان ۸ استان برفی و بارانیمدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی که امروز(۱۲ دی) وارد کشور می‌شود، فردا ( ۱۳ دی) تقویت و سبب بارش باران و برف در دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و برخی مناطق مرکزی خواهد شد.

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز ( ۱۲ دی) سامانه بارشی از جنوب غرب و غرب وارد کشور می‌شود و به تدریج به دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و برخی مناطق مرکزی گسترش می‌یابد و موجب بارش باران و برف می‌شود. 

وی ادامه داد: فردا (۱۳ دی) با تقویت سامانه بارشی، دامنه فعالیت آن به شمال غرب، دامنه‌های البرز مرکزی، مرکز، جنوب و برخی مناطق شرق و شمال شرق کشور گسترش می‌یابد. 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: فردا (۱۳ دی) با شمالی شدن جریان‌ها روی دریای خزر، بارش در سواحل دریای خزر نیز آغاز می‌شود همچنین فردا غرب خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

استان‌های پربارش امروز و فردا

وظیفه به اشاره به اینکه امروز(۱۳ دی) بارش در شمال خوزستان و کهگیلویه و بویر احمد تشدید خواهد بود، گفت: فردا (۱۳ دی) شدت بارش برای شمال خوزستان، شمال فارس، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی جنوب همدان، جنوب غرب کردستان و شمال غرب کرمانشاه پیش‌بینی می‌شود. 

وی با بیان اینکه از فردا (جمعه ۱۴ دی)، سامانه بارشی در نیمه غربی و مرکز کشور تضعیف می‌شود،اظهارکرد: در روز جمعه بارش در شرق و شمال شرق ادامه خواهد داشت و در بعدازظهر از شمال شرق کشور این سامانه خارج می‌شود. 

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در پایان گفت: فردا (۱۳ دی ) آسمان تهران ابری، در بعضی ساعات همراه با بارش باران، در اواخر وقت وزش باد با احتمال بارش برف، گاهی وزش باد شدید با حداکثر و حداقل دمای ۱۲ و ۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود همچنین هوای پایتخت در روز جمعه ( ۱۴ دی ) ابری همراه با مه صبحگاهی خواهد بود. بیشترین دمای پایتخت در این روز ۱۰ درجه سانتیگراد خواهد بود و پیش‌بینی می‌شود که کمترین دمای تهران در این روز به صفر درجه سانتیگراد برسد. 

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس