اجرای برنامه‌های حفاظتی ویژه منابع طبیعی استان تهران

اجرای برنامه‌های حفاظتی ویژه منابع طبیعی استان تهرانفرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران با اشاره به پدیده کوه‌خواری و زمین‌خواری گفت: یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران در مناطق حساس و پرآسیب برنامه‌های حفاظتی ویژه‌ای اجرا می‌کند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ پاسدار جلیل انزابی‌زاده با اشاره به منطقه ارتفاعات البرز گفت: با نگاه کوتاهی به ارتفاعات کوه البرز از داخل تهران می‌توان فهمید که ساختمان‌های متعددی به جمعیت ساختمانی موجود در این کوه اضافه شده‌اند و سرسبزی بلندی‌های کوه البرز کاهش یافته است. افراد کوه خوار همیشه از ثروت و قدرت بسیار بالایی برخوردار هستند و با تکیه بر این دو ابزار، اقدامات خود را پیش می‌برند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران با بیان اینکه منابع طبیعی ایران منافع ملی هستند و به تمامی مردم تعلق دارند، تصریح کرد: اجرای قانون در یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران اولین ملاک است. یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران نمی‌تواند بر اساس تشخیص خود و خودسرانه با پدیده زمین خواری یا افراد مختلف برخورد کند چراکه تمامی اقدامات این نهاد باید مبنی بر حکم دادگاه انجام شود.

وی با اشاره به فعالیت گشت‌های یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران گفت: در حال حاضر یگان حفاظت منابع طبیعی در تمامی شهرستان‌های استان تهران به صورت ۲۴ ساعته مشغول گشت‌زنی است.

انزابی‌زاده ادامه داد: حجم اراضی کشور بسیار بیشتر از یگان‌های گشتی حفاظت از منابع طبیعی است. به همین دلیل ممکن است که برخی از نقاط طبیعی از دید یگان‌های گشتی مغفول بماند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران ادامه داد: یگان حفاظت منابع طبیعی استان تهران در مناطق حساس و پر آسیب برنامه‌های حفاظتی ویژه‌ای اجرا می‌کند و به هیچ‌وجه اجازه تصرف جدید را به افراد متخلف نمی‌دهد.

در پایان این برنامه رادیویی علی اصغر خانیان – وکیل پایه یک دادگستری- با اشاره به این که پدیده کوه‌خواری اقدامی غیر قانونی و تعرض است، گفت: عدم برخورد قاطعانه نیروی انتظامی با پدیده کوه یا زمین خواری و تصویب قوانین معارض با این موضوع در کشور معضل کوه‌خواری و زمین خواری را گسترش می‌دهد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس