اعلام آماده‌باش با نزدیک شدن طوفان قوی به جنوب تایلند

اعلام آماده‌باش با نزدیک شدن طوفان قوی به جنوب تایلندنزدیک شدن یک طوفان قدرتمند گرمسیری به جنوب تایلند موجب شده تا هزاران نفر از ساکنان این مناطق به دنبال سرپناه بوده، خدمات کشتی‌رانی متوقف شده و یکی از فرودگاه‌های اصلی این کشور نیز بسته شود.

به گزارش ایسنا،‌ پیش‌بینی شده طوفان “پابوک” بعدازظهر امروز (جمعه)‌ موجب رانش زمین در استان “ناخون سی تاممارات” و بارندگی‌های سیل‌آسا و بادهای شدید در بیش از ۱۲ استان دیگر جنوب تایلند شود.

فرودگاه “ناخون سی تاممارات” نیز در پی این طوفان تعطیل شده و مقامات از مردم خواسته‌اند تا پیش از مسدود شدن جاده‌ها حرکت کنند. در “خلیج تایلند” نیز وزش‌ بادهای شدید همراه با طوفان مخرب امواجی بلند به همراه داشته است.

پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد وزش بادهای شدید موجب شکل‌گیری امواجی به ارتفاع سه تا پنج متر در “خلیج تایلند” و امواجی به ارتفاع دو تا سه متر در “دریای آندامان” می‌شود. از همین حالا تمام کشتی‌ها در در ساحل متوقف شده‌اند. سرعت بادهای این طوفان نیز حداکثر ۸۰ کیلومتر بر ساعت بوده است.

انتظار می‌رود این شرایط تا روز شنبه ادامه یابد.

طی چند روز گذشته ۶۱۷۶ تن از ساکنان استان‌های ناخون سی تاممارات، پاتانی، سونگکلا و یالا از خانه‌های خود تخلیه شده و به پناهگاه‌ها منتقل شده‌اند.

طوفان “پابوک” را طوفانی “غیرمعمول” دانسته‌اند،‌ چرا که اکنون زمان فصل موسم بارندگی در این منطقه از جهان نیست و آخرین باری که چنین رویدادی در تایلند رخ داده بود به سه دهه گذشته برمی‌گردد.

پیش‌بینی‌ها حاکیست این طوفان که تا روز آینده با بارندگی‌های سنگین و پایدار همراه است موجب وقوع سیل، رانش زمین و گِلرود در استان‌های جنوبی تایلند خواهد شد.

به گزارش شبکه خبری الجزیره،‌ علاوه بر متوقف شدن عملیات بزرگترین میدان‌های گازی تایلند و تخلیه بیش از ۲۰۰۰ کارگر در سکوهای دریایی به دنبال این طوفان،‌ مخازن آب برخی استان‌های جنوبی نیز برای کاهش خطر وقوع سیل تخلیه شده‌اند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس