افت شدید دمای کشور/ چک‌های برگشتی داروخانه‌ها و بدقولی بیمه‌ها

افت شدید دمای کشور/ چک‌های برگشتی داروخانه‌ها و بدقولی بیمه‌ها“نیاز کشور به ۱۲۰۰ پایگاه هلال احمر، وقتی نور بلای جان مردم می‌شود، پاتک پلیس به بیش از ۶۰۰ مجرم و انهدام ۲۴ باند در طرح رعد، افت شدید دمای کشور، شریعتمداری: نگاه قهری به کودکان کار پذیرفته‌شده نیست، چک‌های برگشتی داروخانه‌ها و بدقولی بیمه‌ها، تکذیب دپوی لجن فاضلاب در «خرمن تپه» جنوب تهران و پیشنهاد بهزیستی برای یارانه درمان معتادان در سال ۹۸” از مهم‌ترین خبرهای اداره اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه هستند.

به گزارش ایسنا، در ادامه به برخی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده که با کلیک روی تیتر هر یک از آنها، متن کامل خبر در دسترس خواهد بود:

پیوندی خبر داد:

نیاز کشور به ۱۲۰۰ پایگاه هلال احمر/تهیه طرح «ساماندهی و جذب امدادگران»

دکتر پیوندی، رییس جمعیت هلال احمر گفت‌: در حال‌ حاضر ۵۷۰ پایگاه در کشور داریم امابر اساس استانداردهای فدراسیون جهانی باید ۱۲۰۰ پایگاه با توجه به اقلیم گسترده ، راه‌های مواصلاتی، مناطق حادثه خیز داشته باشیم و تامین این تعداد پایگاه اقدامی نیست که جمعیت بتواند به تنهایی آن را انجام دهد.

پاتک پلیس به بیش از ۶۰۰ مجرم و انهدام ۲۴ باند در طرح رعد

سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت از دستگیری ۶۰۰ مجرم در اجرای بیست و یکمین مرحله از طرح رعد خبر داد.

رئیس پلیس پایتخت در مورد پرونده‌های قاچاق کالا در این مرحله از طرح رعد نیز گفت: با این خصوص نیز ۳۳ نفر دستگیر شدند که در مجموع ۳۷۳۰ قلم انواع کالای قاچاق از آنان کشف و ضبط شد. همچنین طی این مدت پنج باند قاچاق منهدم شده و ارزش اقلام قاچاق مکشوفه نیز بالغ بر چهار میلیارد تومان برآورد شده است.

مدیرعامل آتش‌نشانی خبر داد

ارائه ردیف سخت و زیان‌آور بودن شغل آتش‌نشانی در بودجه ۹۸

مهدی داوری، مدیرعامل آتش‌نشانی اعلام کرد که برای اولین‌بار در بودجه ۱۳۹۸ ردیفی برای سخت و زیان آور بودن شغل آتش‌نشانی در نظر گرفته شده است.

داوری در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که چرا مدل بیمه‌ آتش‌نشانان تغییر نمی‌کند تا مشکل سخت و زیان‌آور بودن شغل آنها رفع شود، ادامه داد: موضوع بار مالی نیست، اما صندوق بیمه بازنشستگی در شهرداری وجود دارد و اگر قرار باشد که این صندوق تغییر کند، ممکن است که برخی‌ها موافق نباشند.

بررسی برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی

محسن پورسید آقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران از آمادگی کامل حمل و نقل برای پوشش نمایشگاه کتاب خبر داد.

وی با بیان اینکه اگر تمامی مسئولان نمایشگاه و شهروندان بپذیرند که از حمل و نقل عمومی برای حضور در نمایشگاه کتاب استفاده کنند مخالفتی با برگزاری نمایشگاه در مصلی نداریم تصریح کرد: البته تمهیدات ویژه‌ای برای برگزاری نمایشگاه در مصلی انجام شده است و آمادگی کاملی برای خدمت رسانی به شهروندان علاقمند به حضور در نماشیگاه کتاب داریم.

وقتی نور بلای جان مردم می‌شود

حامد میرزاخلیل، پژوهشگر آلودگی نوری با اشاره به اینکه شهرهای بزرگ ایران دچار آلودگی نوری هستند، از نبود برنامه جامع نورپردازی در فضاهای شهری انتقاد کرد.

وی درباره مصادیق آلودگی نوری در فضاهای شهری گفت: در کشور ما نورپردازی بیلبوردها یکی از منابع آلودگی نوری است چون در غالب موارد پروژکتور بیلبوردها با شدت زیاد تا نزدیک صبح روشن است، در حالی‌که میزان نورپردازی باید با ساعات اوج رفت و آمد شهروندان در معابر تنظیم باشد. طبیعی است که رفت‌ و آمد در معابر در ابتدای شب بالاست اما به‌تدریج با گذشت زمان از تعداد ترددکنندگان و مخاطبان این بیلبوردهای تبلیغاتی کاسته می‌شود و به‌طور قطع نور بیلبورد در ساعات ابتدایی شب باید با ساعت چهار صبح فرق داشته باشد.

افت شدید دمای کشور/ ورود سامانه بارشی جدید از فردا

احد وظیفه، مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور از فردا، گفت: روز جمعه (۲۸ دی) دمای هوا در کشور ۶ تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد. هوای سرد تا دوشنبه هفته آینده در کشور ماندگار خواهد بود.

۲۰سوال درباره طرح «خرید خدمات آموزشی»

حجت‌اله بنیادی، کارشناس و پژوهشگر آموزش و پرورش با اشاره به پیشنهاد دولت پیرامون طرح خرید خدمات آموزشی و اظهارات دو شب گذشته وزیر آموزش و پرورش در این باره عنوان کرد:‌ وزیر آموزش و پرورش دو شب گذشته در برنامه نگاه یک در دفاع از طرح خرید خدمات  آموزشی و تفاوت آن با خصوصی‌سازی گفت که «صحبت‌های رئیس جمهور در مجلس به معنای خصوصی‌سازی نیست، بلکه بهره‌وری در آموزش مد نظر است».

شریعتمداری: نگاه قهری به کودکان کار پذیرفته‌شده نیست

محمد شریعتمداری، وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه نگاه قهری به کودکان کار پذیرفته شده نیست گفت: برخورد قهرآمیز به خصوص با کودکان دردی را درمان نمی‌کند، باید با کودکان برخورد مهربانانه داشت و با افرادی که رفتار خشن دارند برخورد قانونی شود.

پیشنهاد بهزیستی برای یارانه درمان معتادان در سال ۹۸

فرید براتی سده، معاون توسعه پیشگیری و درمان بهزیستی کشور جزئیات پیشنهاد بهزیستی درمورد یارانه درمان معتادان در مراکز نگهداری را برای سال آینده تشریح کرد.

وی با بیان اینکه امسال یارانه اختصاص یافته برای درمان هر معتاد در مراکز نگهداری روزانه حدود ۱۵ هزار تومان است، گفت: در مورد تصمیم‌گیری درباره رقم پیشنهادی برای یارانه درمان معتادان طی سال آینده کمیته‌ای تشکیل و دو جلسه نیز در این خصوص برگزار شده است.

چک‌های برگشتی داروخانه‌ها و بدقولی بیمه‌ها

دکتر محمدباقر ضیا، رییس انجمن داروسازان ایران ضمن انتقاد از تاخیرهای هفت ماهه در پرداخت مطالبات داروخانه‌ها از سوی سازمان تامین اجتماعی، گفت: بسیاری از مشکلات دارویی کشور به تحریم ربطی ندارد؛ البته نمی‌گویم که تحریم بی‌تاثیر بوده، اما بحث نقدینگی و قیمت دارو موضوعات داخلی و مدیریتی هستند که می‌توان آن‌ها را حل کرد.

در گفت‌وگوی ایسنا با یک استاد شهرسازی بررسی شد

سهم ساخت و ساز در ارتفاعات در حادثه اتوبوس دانشگاه آزاد

مصطفی بهزادفر، عضو هیأت علمی دانشگاه علم وصنعت ایران با بیان اینکه ساخت‌وساز در ارتفاعات یا حتی بر روی گسل هیچ مشکل اصولی ندارد، اظهارکرد: بخش اعظمی از ساخت‌وسازها در ایران بر روی گسل است و این امر به تنهایی مشکلی را ایجاد نمی‌کند. منتها بایستی با آگاهی از اینکه روی گسل بنایی را احداث می‌کنیم پیش رویم و استحکام، ایستایی، استانداردها و اصول و قواعد ساخت‌وساز مناسب با ویژگی‌های زمین ساختی هر گسل رعایت شود.

تکذیب دپوی لجن فاضلاب در «خرمن تپه» جنوب تهران

زهره عبادتی، رییس اداره محیط زیست شهرستان ری گفت: دپوی لجن در «سایت خرمن تپه» در جنوب تهران هنوز مجوز نگرفته است و فعلا لجنی در این منطقه تخلیه نمی‌شود.

در بررسی ۱۰ ماده دیگر برنامه سوم توسعه شهر تهران تصویب شد

از توجه به باغات و میراث تاریخی تا رد پرداخت قیمت تمام شده بلیت حمل و نقل توسط مسافران

اعضای شورای شهر تهران ۱۰ ماده از برنامه سوم شهرداری تهران را بررسی کرده و به تصویب رساندند.

صبح امروز در ادامه جریان بررسی برنامه ۵ ساله سوم توسعه شهرداری تهران، بررسی مواد دیگر این برنامه در دستور کار شورای شهر قرار گرفت و اعضای شورا توانستند پس از سه ساعت بحث و تبادل‌نظر ۱۰ ماده از این برنامه را به تصویب برسانند. 

به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

افت شدید دمای کشور/ ورود سامانه بارشی جدید از فردا

چک‌های برگشتی داروخانه‌ها و بدقولی بیمه‌ها

وقتی نور بلای جان مردم می‌شود

درخواست پدر آتش‌نشان شهید از شهردار تهران

۲۰سوال درباره طرح «خرید خدمات آموزشی»

انتهای پیام

خبرنگار: نسرین صادقی / دبیر: معصومه انصاری

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس