افزایش آلاینده ازون به رغم اقدام محیط زیستی چین

افزایش آلاینده ازون به رغم اقدام محیط زیستی چیننتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که به رغم اقدامات چین برای مقابله با معضل آلودگی هوا این کشور شاهد افزایش خطرناک آلاینده ازون بوده است.

به گزارش ایسنا، موفقیت چین در زمینه کاهش آلودگی هوا، افزایش آلاینده ازون، یکی از مواد خطرناک در اتمسفر را به دنبال داشته‌ است.

کارشناسان چینی در مطالعه‌ای نشان دادند در شرایطی که دولت این کشور با آلودگی هوا مقابله می‌کند سطح آلاینده ازون در ابرشهرهای این کشور افزایش یافته‌ است.

در بحبوحه نگرانی‌ها در مورد دود و مه سمی که بسیاری از شهرهای چین را دربرگرفته، مقامات این کشور در سال ۲۰۱۳ میلادی علیه آلودگی هوا اعلان جنگ دادند.

در همین راستا مجموعه سیاست‌هایی ارائه شده که از آن جمله می‌توان به اعمال محدودیت در تعداد خودروهایی که مجوز عبور و مرور دارند و اقداماتی برای کاهش انتشار آلاینده‌ها از نیروگاه‌هایی با سوخت زغال سنگ اشاره کرد.

این راهکارها تا حدودی موفقیت آمیز بوده و به کاهش سطح ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شرق چین به میزان حدود دو پنجم منجر شده‌ است.

با این حال آلودگی هوا شامل انواع مختلف آلاینده‌هاست و با وجود کاهش سطح یک آلاینده، آلاینده ازون همچنان در سطح بالایی قرار دارد.

در حالیکه گاز ازون در سطوح بالاتر اتمسفر از زمین در برابر اشعه‌های مضر حفاظت می‌کند در سطح زمین ترکیب اصلی دود و غبار به حساب می‌آید و برای ریه انسان به شدت مضر است.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، کارشناسان تاکید کرده‌اند که آلودگی ازون ناشی از دود خودروها و صنایع تشدید شده و در این بررسی جدید نشان داده شده که چگونه سطح گاز ازون در فصل تابستان در مناطقی از قبیل پکن و شانگهای از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ افزایش یافته‌ است.
انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس