افزایش سطح آب رودخانه‌ها در چهار استان

افزایش سطح آب رودخانه‌ها در چهار استانسازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای نسبت به بارش شدید باران و بالا آمدن آب رودخانه‌ها در جنوب کهگیلویه وبویراحمد، شمال بوشهر، غرب فارس و شرق خوزستان هشدار داد.

به گزارش ایسنا در اخطاریه سازمان هواشناسی آمده است: با توجه به پیش بینی شدت فعالیت سامانه بارشی، فردا (۲۴ دی) از بعدازظهر بارش برف و باران، وزش باد شدید و در برخی نقاط کولاک برف در جنوب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، غرب کردستان، شمال زنجان، کرمانشاه، لرستان، شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، شمال کهگیلویه وبویراحمد، ارتفاعات البرز و بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید در ایلام و شمال خوزستان پیش‌بینی می‌شود.

دوشنبه (۲۴ دی ماه) بارش برف و باران، وزش باد شدید و در برخی نقاط کولاک برف در جنوب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، جنوب اردبیل، کردستان، زنجان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، شمال شرق خوزستان، غرب فارس، جنوب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، ارتفاعات و دامنه‌های البرز در قزوین، البرز، تهران و شمال غرب سمنان و بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید در ایلام، خوزستان و شمال بوشهر رخ می‌دهد.

در جاده های کوهستانی این مناطق طی این مدت لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید پیش‌بینی می‌شود. از این رو توصیه می‌شود تردد در این مناطق با تجهیزات زمستانی باشد.

همچنین دوشنبه (۲۴ دی ماه) بارش شدید باران و بالا آمدن آب رودخانه‌ها در جنوب کهگیلویه وبویراحمد، شمال بوشهر، غرب فارس و شرق خوزستان پیش‌بینی می‌شود. به هموطنان در این مناطق توصیه می‌شود از تردد و توقف در کنار رودخانه‌ها و مسیل ها خودداری کنند.

لازم به ذکر است از بعدازظهر امروز شنبه و  یکشنبه تا اواسط دوشنبه (۲۴ دی ماه) وزش باد شدید جنوبی در استان‌های اردبیل، زنجان و قزوین رخ خواهد داد و احتمال وقوع بهمن در جاده‌های ارتباطی اردبیل، زنجان، قزوین، البرز به سوی استان‌های ساحلی خزر وجود دارد.» 

سازمان هواشناسی همچنین در اطلاعیه خود آورده است: «براساس تحلیل نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، از بعدازظهر چهارشنبه  (۲۶ دی ماه) با ورود سامانه بارشی سرد به کشور، کاهش قابل ملاحظه دما در اغلب مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود.

جمعه (۲۸ دی ماه) کاهش دما بین ۸ تا ۱۰ درجه در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و مرکز کشور و کاهش دما بین ۶ تا ۸ درجه در شمال شرق کشور و کاهش دما بین ۵ تا ۷ درجه در استان‌های واقع در جنوب، شرق و جنوب شرق کشور و شنبه ( ۲۹ دی ماه) کاهش دما بین ۵ تا ۷ درجه در استان‌های خراسان شمالی و خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود.»

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس