افزایش غلظت ذرات معلق در هوای تهران

افزایش غلظت ذرات معلق در هوای تهرانمدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است، گفت: فردا (۱۸ دی) هم به دلیل افزایش غلظت آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق، هوای پایتخت برای گروه‌های حساس ناسالم خواهد بود.

حسین شهبازی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق شهر تهران طی امروز (۱۷ دی) در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد بود و طی برخی ساعات به‌ویژه بعدازظهر کاهش نسبی در غلظت برخی آلاینده‌ها مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود تا صبح فردا (۱۸ دی) وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق پایتخت در آستانه شرایط نامطلوب برای گروه‌های حساس قرار داشته باشد و در طول روز بر غلظت برخی آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق به طور نسبی افزوده شود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در ادامه گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، با افزایش تدریجی سرعت باد طی امروز (۱۷ دی) برای برخی ساعات وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی و شمال غربی انتظار می‌رود. هر چند این شرایط پابرجا نخواهد بود و از شبانگاه از میزان ناپایداری جوی کاسته می‌شود. 

به گفته شهبازی، فردا (۱۸ دی) به‌تدریج همراه با تغییر وضعیت جوی در بعدازظهر، برخی ساعات همراه با وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه خواهد بود. همچنین دما تا روز آینده روند کاهشی خواهد داشت و در برخی ساعات به دمای صفر درجه سانتیگراد می‌رسد.

وی افزود: در حال حاضر میانگین کیفیت هوای تهران ۱۲۱ و در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

به گزارش ایسنا، در هوای ناسالم برای گروه‌های حساس که به رنگ نارنجی نشانه‌گذاری می‌شود، مقدار (AQI) بین ۱۰۱ تا ۱۵۰ قرار می‌گیرد  و در نتیجه آن گروه‌های حساس اثرپذیری بیشتری از آلودگی هوا خواهند داشت.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس