افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها در هوای تهران

افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها در هوای تهرانمدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا به دلیل کاهش میزان ناپایداری جوی طی امروز (۲۹ دی ماه) افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده ها مشاهده می‌شود. هرچند وزش باد در برخی ساعات در پراکندگی موقتی آلاینده‌ها موثر خواهد بود.

حسین شهبازی در گفت و گو با ایسنا افزود: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی طی امروز (۲۹ دی ماه) نسبت به روز گذشته است و به‌تدریج از بعدازظهر همراه با تغییر شرایط جوی برای برخی ساعات وزش باد موثر به بزرگی ۳ تا ۵ متربرثانیه انتظار می‌رود.

وی در ادامه گفت: این وضعیت جوی فردا (۳۰ دی ماه) همچنان ادامه خواهد داشت و برخی ساعات همراه با وزش باد موثر خواهد بود. همچنین دما تا فردا روند افزایشی خواهد داشت.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: انتظار می‌رود تا فردا (۳۰ دی ماه) بر غلظت برخی آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق افزوده شود و در طول روز وضعیت کیفیت هوای برخی مناطق پایتخت در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه‌های حساس قرار گیرد.

شهبازی در پایان با بیان اینکه میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۶ و هوا در شرایط سالم بود،گفت: این شاخص هم‌اکنون ۷۸ و هوا در شرایط سالم است.

انتهای پیام

دبیر خبر: عاطفه کربلایی

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس