انتقاد معاون شهرداری تهران از کاهش بودجه مترو در وزارت کشور

انتقاد معاون شهرداری تهران از کاهش بودجه مترو در وزارت کشورمعاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: برای جریمه خودروهایی که معاینه فنی ندارند نیاز به همکاری بیشتر پلیس داریم، کد جریمه بعضی از دوربین‌ها اعمال نمی‌شود اما پلیس به ما قول داده است که این کار بزودی انجام شود.

به گزارش ایسنا، محسن پورسید آقایی در جلسه امروز کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران، اظهار کرد: در حال حاضر تمام دوربین‌های شهر مجهز به سیستم‌هایی هستم که معاینه فنی خودروها را چک می‌کند و تمام خودروهای شهر کنترل می‌شوند.

وی ادامه داد: برای جریمه خودروهایی که معاینه فنی ندارند نیاز به همکاری بیشتر پلیس داریم، کد جریمه بعضی از دوربین‌ها اعمال نمی‌شود اما پلیس به ما قول داده است که این کار به زودی انجام شود.

معاون حمل و نقل و شهرداری تهران تصریح کرد: طی سه ماه گذشته ۴۰۰۰ وسیله نقلیه سنگین در شهر تهران را متوقف و دود آن‌ها را اندازه‌گیری کردیم. متاسفانه ۲۴ درصد آن‌ها مشکل داشتند که معاینه فنی آن‌ها باطل شد.

پورسید آقایی افزود: طی امسال انتشار آلودگی و میزان غلظت آن کاهش پیدا کرده است. سال گذشته طول پایداری هوای تهران سه روز بود. یعنی اگر سه روز باد و باران در تهران نمی‌آمد، هوا آلوده می‌شد ولی امسال طول پایداری هوا به شش روز رسیده است.

وی در پایان با انتقاد از کاهش بودجه توسعه مترو در وزارت کشور، گفت: سال گذشته بودجه مترو  2000 میلیار تومان بود که امسال این رقم به ۹۱۰ میلیارد تومان کاهش پیدا کرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس