بارش باران و برف در غرب کشور

بارش باران و برف در غرب کشورمدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم بارش برف و باران در تعدادی از استان‌ها خبر داد و گفت: طی روزهای آینده در نیمه شرقی و جنوبی کشور وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک باعث اختلال در تردد در جاده‌های مواصلاتی می‌شود.

احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، امروز بهمن) سامانه بارشی در کل نیمه غربی کشور و دامنه‌های البرز مرکزی به‌صورت بارش پراکنده در مناطقی از شمال شرق فعال است. بیشینه بارش امروز در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، البرز، شمال تهران، همدان، ایلام، لرستان، خوزستان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و غرب فارس پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه امروز بهمن) بارش در ارتفاعات و گردنه‌ها به‌صورت برف، کولاک و احتمالاً رخداد پدیده بهمن خواهد بود، تاکید کرد: امروز در استان‌های واقع در جنوب غرب و غرب بارش به شکل رگبار و رعد و برق خواهد بود همچنین وزش باد شدید و در مناطق مستعد بارش تگرگ و آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌ها پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه افزایش سرعت باد روی عراق احتمالاً شرایط را برای نفوذ گرد و خاک به نقاط مرزی کشور مهیا می‌کند و اگر چه تا صبح امروز بهمن) رویداد جوی گرم‌باد در سواحل شمالی و استان اردبیل حاکم است اما به تدریج از بعد از ظهر امروز با شمالی شدن جریانات باد روی خزر، بارش در نیمه غربی سواحل و اردبیل نیز شروع می‌شود و شدت بارش‌ها ابتدا روی مرز بین گیلان و اردبیل و به تدریج با قوت کمتر سرتاسر سواحل شمالی را در بر خواهد گرفت.

این کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه فردا بهمن) گستره بارش‌ها در بخش‌هایی از شمال شرق، شرق و سواحلی شرقی، دریای خزر، مرکز و جنوب کشور خواهد بود، گفت: به‌تدریج از ضخامت ابرها و به دنبال آن از شدت بارش‌ها در نیمه غربی کشور کاسته خواهد شد. همچنین فردا وزش باد شدید در بیشتر مناطق کشور به‌ویژه در نیمه شرقی و جنوبی با بیشینیه ۷۰ کیلومتر بر ساعت رخ می‌دهد و خیزش گرد و غبار در شرق و جنوب شرق کشور موجب اختلال در رفت و آمد و جاده‌های مواصلاتی می‌شود.

مدیر کل پیبش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با تاکید بر اینکه سامانه بارشی پس فردا (۱۰ بهمن) به‌تدریج از شمال شرقی ایران خارج می‌شود، اظهارکرد: در بامداد چهارشنبه (۱۰ بهمن ماه) در برخی مناطق مه و یخبندان صبحگاهی مورد انتظار است. با توجه به شرایط پیش رو از انجام برنامه‌های کوهپیمایی و دره‌نوردی در بازه زمانی دوشنبه تا چهارشنبه تا ۱۰ بهمن ماه) جدا پرهیز شود.

وظیفه با اشاره به اینکه امروز و اوایل وقت فردا بهمن) خلیج فارس مواج و طوفانی پیش بینی می‌شود، گفت: حداکثر سرعت باد ۵۰ کیلومتر در ساعت، ارتفاع موج در بخش‌های شمالی و مرکزی تا ۲۱۰ سانتی‌متر می‌رسد ضمن اینکه آب‌های دریای خزر از امروز بعد از ظهر بهمن) متلاطم پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در مورد وضعیت آب و هوای تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: فردا بهمن) آسمان تهران ابری، همراه با بارش باران و احتمال رعد و برق و وزش باد و گاهی وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. حداکثر و حداقل دمای تهران فردا ۱۰ و ۶ درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین پس فردا (۱۰ بهمن) آسمان پایتخت صاف همراه با غبار صبحگاهی و در بعد از ظهر افزایش ابر با بیشینه و کمینه دمای ۱۲ و ۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس