بارش برف و باران در شرق و جنوب کشور

بارش برف و باران در شرق و جنوب کشورسازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای از بارش باران و برف در شمال شرق،شرق،سواحل دریای خزر و جنوب کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است: «بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، امروز بهمن ماه) سامانه بارشی در بخش‌هایی از شمال شرق، شرق، سواحل دریای خزر و جنوب کشور فعال است و سبب بارش باران، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف خواهد شد همچنین در این روز در شرق و جنوب شرق وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد. این سامانه چهارشنبه به‌تدریج از نوار شرقی کشور خارج می‌شود.

با توجه به این شرایط امروز بهمن ماه) بارش باران و وزش باد شدید در شرق مازندران و استان‌های گلستان، خراسان شمالی و برخی مناطق خراسان رضوی و نیمه شمالی خراسان جنوبی پیش‌بینی می‌شود. امروز به سبب وزش باد شدید موقتی باد و گرد و خاک در برخی مناطق استان‌های یزد، کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان باعث کاهش دید و کیفیت هوا خواهد شد.

از این رو توصیه می‌شود برای کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هموطنان، مدیریت بحران و سازمان‌های امدادی اتخاذ شود.

سازمان هواشناسی در اطلاعیه دیگری اعلام کرد: «از بعدازظهر امروز تا ظهر چهارشنبه (۱۰ بهمن) به سبب وزش باد شدید و فعالیت سامانه بارشی، دریای خزر به ویژه مناطق شرقی آن، مواج و طوفانی خواهد بود و ارتفاع موج بین ۱.۵ تا ۲ متر پیش بینی می‌شود. از این رو توصیه می‌شود طی این مدت احتیاط لازم در تردد شناورهای سبک، نیمه سبک و تفریحی به عمل آید.»

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس