بارش سنگین برف در نیمی از محورهای آذربایجان غربی

بارش سنگین برف در نیمی از محورهای آذربایجان غربی


رییس پلیس راه آذربایجان غربی گفت: تردد در محورهای جنوب استان با زنجیر چرخ ممکن است.

به گزارش ایسنا، سرهنگ فرمانی در جمع خبرنگاران افزود: در پی بارش شدید برف و وجود مه در محورهای مواصلاتی استان تردد در کلیه محور های جنوب استان با استفاده از زنجیر چرخ امکان پذیر بوده و از خودروهای که فاقد زنجیر چرخ هستند جلوگیری می‌شود.

وی ادامه داد:  تردد در کلیه گردنه‌ها به کندی و بعضا قابل تردد نیست.

سرهنگ فرمانی ضمن توصیه به شهروندان افزود: همراه داشتن زنجیر چرخ، همراه داشتن ملزومات سفر، لباس گرم و…، اطمینان از سالم بودن وسیله نقلیه، رعایت نکات ایمنی و پیش اگاهی از وضعیت محورها از طریق تلفن ۱۱۰ پلیس و ۱۴۱ راهداری قبل از سفر انجام شود.

به گزارش ایسنا، با ورود سامانه بارشی به استان، بارشها در اکثر شهرهای جنوب استان به شکل برف بوده که از صبح امروز بارش برف در ارومیه مرکز استان نیز آغاز شده است.

 مهدی کریمی، کارشناس‌ پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی به خبرنگار ایسنا گفته بارشها از اواخر وقت امروز متوقف می شوند. بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده آغاز فعالیت بارشی به شکل برف در سطح استان بوده که امروز سبب کاهش شدید و لغزندگی در محورهای ارتباطی استان به ویژه مرکز به جنوب استان خواهد شد.

 وی ادامه داد: انتظار داریم از اواخر وقت امروز با تضعیف این سامانه شاهد توقف بارشها و خروج تدریجی آن از سطح استان باشیم.

 کریمی با اشاره به وضعیت هوای مرکز استان تصریح کرد: ارومیه امروز (پنج شنبه) ابری همراه با بارش برف بوده و از اواخر وقت امروز وضعیت هوا به صورت نیمه ابری و مه آلود پیش بینی و در برخی نقاط بارش ها به شکل پراکنده خواهد بود. طی ۲۴ساعت گذشته ارومیه در گرم‌ترین ساعات ۴ درجه بالای صفر و در سردترین ساعت ۵ درجه زیر صفر گزارش شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ارومیه نیز گفت: در حال حاضر بارش برف در تمامی محورهای اصلی، فرعی و روستایی در جریان است و تمامی جاده ها با رعایت جوانب احتیاط باز است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی صادق حبیب زاده در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس پیش بینی های انجام شده از سوی اداره هواشناسی  در حال حاضر بارش برف در محورها در جریان است و ترافیک عادی و روان برقرار و در محورهای کوهستانی تردد با رعایت جوانب احتیاط و با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

وی یاد آور شد:در حال حاضر اکیپ های راهداری فعال در محورهای ارومیه –سلماس،گردنه قوشچی،ارومیه-مهاباد تا رشکان، رشکان تا گردنه ایلانلو ،ارومیه-شهید کلانتری ،ارومیه-اشنویه،ارومیه-سرو ، ارومیه-بند  سد شهرچای،سه راهی راژان تا زیوه و دیزج،ارومیه –انهر تا طالین  و بخش سیلوانا دهستان ترگور به طور شبانه روزی به مسافران و رانندگان عبوری در مسیرهای ارتباطی خدمات ارائه می دهند.

حبیب زاده  تشریح کرد: با توجه به شرایط حاکم در برخی از جاده ها ،رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی  از سبقت و سرعت غیرمجاز ،انحراف به چپ در ادامه مسیر پرهیز کنند. کسانی که قصد سفر دارند برای اطلاع از وضعیت جاده ها با سامانه 141 ،ارتباط برقرار کرده تا بتوانند سفرهای خود را مدیریت و برنامه ریزی کنند و سفری ایمن داشته باشند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی نیز گفت: بیش از نیمی از محورهای ارتباطی آذربایجان غربی برفی و راهداران برای استمرار تردد در جاده های استان در تلاشند.

به گزارش ایسنا، ارسلان شکری در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت راههای استان گفت: در حال حاضر براساس اطلاعات دوربین های مرکز مدیریت راهها و اعلام راهداران محورهای ارتباطی شهرستان های ارومیه، مهاباد، سلماس، پیرانشهر، سردشت، اشنویه، بوکان، میاندواب، شاهین دژ، تکاب، نقده، قوشچی، راژان و سرو برفی گزارش شده است.

 شکری گفت: وضعیت جوی محورهای خوی، ماکو، شوط، چالدران، چایپاره و پلدشت عادی است. با تلاش راهداران تمامی محورهای اصلی باز و تردد در آنها برقرار است اما رانندگان از انجام سفرهای غیرضروری و بدون زنجیر چراغ اجتناب کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس