تخریب جنگل برای زنبورداری! – ایسنا

تخریب جنگل برای زنبورداری! – ایسنارئیس منابع طبیعی نوشهر رویان گفت: دو هکتار از اراضی ملی جنگلی شهرستان نوشهر با ارزش تقریبی ۲۰ میلیارد تومان که به بهانه زنبورداری تصرف شده بود، با حکم قضایی خلع ید شد.

به گزارش ایسنا، بهروز بایی‌لاشَکی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه 2 هکتار از اراضی ملی جنگلی در این شهرستان با ارزش تقریبی ۲۰ میلیارد تومان که به بهانه زنبورداری تصرف شده بود، با حکم قضایی خلع ید شد، اظهار کرد: زمین مذکور در منطقهٔ اناررَز در حومهٔ روستای اَنارْوَر، در ۲۰ کیلومتری شرق نوشهر و در تقسیمات منابع طبیعی، در حوزهٔ ۴۸ گَلَندْرود قرار دارد.

وی افزود: متصرف از سال ۱۳۸۴ با گذاشتن کندوی زنبورعسل در منطقه‌ای جنگلی با چشم‌انداز زیبا و مشرف به دریا که پوشیده از درختان شِمشاد، پَلَت، مَمْرَز، بُلَندمازُو بود، با قطع نهال این درختان، به‌تدریج کار خود را توسعه داده و با ساخت اعیانی و احداث سازه‌های مختلف، درصدد تثبیت تصرف خود بود.

بایی‌لاشکی تصریح کرد: این شخص علاوه بر گذاشتن کندوهای خود در بالای درختان، با نصب پایه‌های بتونی، مکان‌هایی را برای کندوها احداث کرده بود. منابع طبیعی از همان ابتدا برای متخلف پرونده قضایی تشکیل داد و در سال ۱۳۹۲ حکم قلع ‌وقمع گرفته شد.

رئیس منابع طبیعی نوشهر رویان ادامه داد: پس از سیر تمام مراحل قانونی و با توجه به اینکه متصرف هیچ مجوزی برای اقدامات خود نداشت، با پیگیری سرپرست اداره کل منابع طبیعی نوشهر و با دستور رئیس‌کل دادگستری استان مازندران و حضور میدانی نمایندگان وی، حکم خلع ید و تخریب ساخت‌وسازها و اعیانی‌ها، در روز یکشنبه اجرا شد.

بایی‌لاشکی خاطرنشان کرد: اجرای عملیات خلع ید به همت یگان حفاظت منابع طبیعی و همکاری نیروی انتظامی و اجراییات دادگستری صورت گرفت.

وی  با بیان اینکه چون مسائل مربوط به پرورش زنبورعسل در حوزهٔ وظایف ادارات منابع طبیعی نیست، برای رعایت جوانب فنی، نمایندگان ادارهٔ جهاد کشاورزی شهرستان نوشهر نیز در هنگام خلع ید حضور داشتند، افزود: همچنین به دلیل واقع شدن این منطقه در محدودهٔ حفاظت‌شده البرز مرکزی، کارشناسان و نمایندگان اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان نوشهر نیز حضور و در محدوده کاری خود بر این عملیات نظارت داشتند.

بایی‌لاشکی درباره برنامه پیش‌بینی‌شده برای آینده این زمین خلع ید شده گفت: زمین مذکور جزئی از جنگل بود بنابراین قصد داریم با جنگل‌کاری آن را به حالت اولیه و طبیعی بازگرداندیم.
انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس