تداوم بارش برف و باران در تهران

تداوم بارش برف و باران در تهرانمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش برف و باران در استان‌های قزوین، تهران و البرز از افت شدید دما و ماندگاری هوای سرد در روزهای پایانی هفته‌ جاری خبر داد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن پیش‌بینی شرایط جوی کشور طی روزهای آینده، اعلام کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی، امروز (۲۴ دی) برای غرب، جنوب غرب  بخش‌هایی از شمال غرب  و دامنه‌های جنوبی البرز شامل استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امروز به‌تدریج با شکل‌گیری جریانات شمالی روی خزر، ابرناکی و بارش در سواحل غربی دریای خزر رخ خواهد داد، گفت‌: فردا و پس فردا (۲۵ و ۲۶ دی) در استان‌های خوزستان، چهارمحال‌ و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، غرب استان‌های فارس و اصفهان بارش باران و در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش برف ادامه‌ خواهد یافت.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه بعدازظهر روز چهارشنبه (۲۶ دی) سامانه بارشی دیگری از غرب و جنوب غرب وارد ایران می‌شود، تصریح کرد: این سامانه ضمن تشدید بارش در جنوب غرب، بارش برف و باران در مناطق غربی ، مرکزی و دامنه های البرز را به دنبال خواهد داشت.

به گفته وظیفه، با عبور متناوب سامانه بارشی طی روزهای پایانی هفته‌ جاری، افت قابل ملاحظه دما و ماندگاری هوای سرد در غالب نقاط کشور به‌خصوص در نیمه شمالی پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در مورد شرایط جوی پایتخت طی امروز گفت‌: امروز (۲۴ دی) آسمان تهران ابری، در برخی ساعات همراه با بارش باران و برف و وزش باد و در بعد از ظهر با کاهش ابر همراه خواهد بود. حداکثر و حداقل دمای تهران امروز ۷ و ۱ درجه سانتیگراد است.

وظیفه در پایان تاکید کرد: فردا (۲۵ دی) هوای تهران کمی ابری همراه با وزش باد تا حداکثر و حداقل دمای ۱۰ و صفر درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. همچنین آسمان پایتخت در روز چهارشنبه (۲۶ دی) کمی ابری تا نیمه ابری، در بعد از ظهر ابری با احتمال بارش باران و با حداکثر و حداقل دمای ۱۰ و منفی یک درجه سانتیگراد خواهد بود.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس