تکذیب دپوی لجن فاضلاب در «خرمن تپه» جنوب تهران

تکذیب دپوی لجن فاضلاب در «خرمن تپه» جنوب تهرانرییس اداره محیط زیست شهرستان ری گفت: دپوی لجن در «سایت خرمن تپه» در جنوب تهران هنوز مجوز نگرفته است و فعلا لجنی در این منطقه تخلیه نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، مجید فراهانی – عضو شورای شهر تهران – در جلسه روز یکشنبه (۲۳ دی ماه) شورا اظهار کرده بود: حدود هشت سال است که شرکت فاضلاب تهران در «خرمن تپه» در جنوب تهران، زمینی حدود ۱۰۰۰ هکتار را به محلی برای انباشت و دپوی لجن فاضلاب تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران تبدیل کرده است. از این رو باید برای مدیریت این لجن‌ها و کود انسانی چاره‌ای اندیشیده شود.

زهره عبادتی -رییس اداره محیط زیست شهرستان ری– درباره دپوی لجن فاضلاب در جنوب تهران به ایسنا توضیح داد: از مدتی قبل شرکت فاضلاب تهران درخواست دپوی لجن در سایت «خرمن تپه» را داشته است ولی لازم بود که ابتدا گزارش‌ ارزیابی‌های زیست محیطی خود را به ما تحویل دهد.

وی با اشاره به اینکه شرکت فاضلاب تهران پس از مدتی گزارش اولیه ارزیابی‌های زیست محیطی را به ما تحویل داد ولی مورد تایید محیط زیست قرار نگرفت، تاکیدکرد: در حال حاضر هیچ‌گونه لجنی به این منطقه منتقل نمی‌شود.

عبادتی با بیان اینکه حتی هنوز اقدامات مربوط به واگذاری زمین نیز انجام نشده است، اظهارکرد: برای هرگونه دپوی لجن ابتدا باید مجوزهای محیط زیستی گرفته شود.

رییس اداره محیط زیست شهرستان ری در پایان با اشاره به اینکه شرکت فاضلاب تهران به مراحل قانونی دپوی لجن اشراف دارد، گفت: به‌طور قطع محیط زیست در این‌باره به موضوعات سلامت و بهداشت محیط توجه می‌کند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس