جذب نیروهای محیط بان جدید تا پایان سال جاری

جذب نیروهای محیط بان جدید تا پایان سال جاریفرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست از جذب نیروهای جدید محیط بان تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا سرهنگ جمشید محیت‌خانی گفت: ما در حال حاضر ۴۰ درصد از سقف چارت خود را در اختیار داریم البته با پیگیری‌هایی که سازمان حفاظت محیط زیست انجام داد و با همکاری سازمان استخدامی کشور، امسال مجوز جذب و به کارگیری۳۰۰ محیط بان به سازمان داده شد. بر اساس این مجوز تا پنج سال تعداد محیط بانان تا ۸۰ درصد چارت سازمانی ، یعنی دو برابر وضع موجود رشد خواهد داشت.

وی ادامه داد: ۷۴۰۰ نفر، سقف چارت سازمانی سراسر کشور است که در حال حاضر۳۴۰۰ نفردر خدمت داریم و۱۴۰ پاسگاه خالی است. ما این کسری را به دو صورت حل می‌کنیم. اول اینکه تعدادی سرباز از  ستاد نیروهای مسلح به ما دادند که در حال حاضر فقط یک مسکن است زیرا قصد نداریم استفاده از سربازها مداوم باشد اما با قولی که داده شده و با تحقق این ۳۰۰۰ نفر طی پنج سال خیلی از چالش‌ها مرتفع خواهد شد. دوم به کارگیری ۳۰۰ نفر ظرفیت استخدام امسال است  که تا حدودی کسری نیروی ما را جبران می کند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست ادامه داد: از این هفته آگهی استخدام در روزنامه‌های کثیر الانتشار چاپ می‌شود و امیدواریم  بتوانیم تا قبل از عید مراحل مربوط به جذب نیرو و آموزش نیروهای جدید را انجام دهیم و آن‌ها را به جمع محیط بانان اضافه کنیم.

وی درباره شرایط استخدام محیط بانان گفت: حداقل مدرک دیپلم و شرایط فیزیکی مناسب مورد تایید از جمله شرایط استخدام است. همچنین ما سه برابر ظرفیت پذیرش مرحله اول می دهیم تا با بررسی نیروهای مورد نیاز ۳۰۰ نفر جذب شوند.

محبت‌خانی با تاکید بر اینکه محیط بانی شغل بسیار سختی است به شیفت‌های طولانی محیط بانان اشاره کرد و اظهارکرد: در حال حاضر شیفت‌های محیط بانان بسیار طولانی است و کسانی که داوطلب می‌شوند باید بدانند که شرایط آسانی نیست البته با جذب نیروهای جدید و افزایش محیط بانان سعی داریم تا این میزان ساعات شیفت حداقل به ۵۰/۵۰ برسد و بتوانیم به مرور به ۲۴ ساعت شیفت ۴۸ساعت استراحت برسانیم.

وی از بیمه شدن محیط بانان خبر داد و گفت: سال آینده همه محیط بانان را در ابعاد مختلف بیمه خواهیم کرد.

فرماده یگان حفاظت محیط زیست در ادامه اظهارکرد: بودجه مستقل یگان نیز حل شد اما متاسفانه در حال حاضر بودجه‌های محیط بانان استانی است و یکسان نیست. از استانداری‌ها خواهش می‌کنم به این حوزه که میراث آیندگان را پاسداری می کنند بیشتر توجه کنند. محیط بان محیط زیست را پاسداری می کند، از آب و خاک و هوا نگهبانی می کند تا انسان و گیاه و حیوان حیاتش دچار چالش نشود. محیط بانان باید از قدرت قانونی برخوردار باشند که با هرکسی که بخواهند نسل امروز و آتی را دچار مشکل کند، مبارزه کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، محبت خانی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد در پایان گفت: در این یک سال بسیاری از مشکلات حل شد. از مردم می خواهم به خاطر خودشان و فرزندانشان پاسدار حیات وحش و گونه‌های ژنتیک باشند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس