شرایط جوی تنها علت بهبود کیفیت هوای تهران نبوده است

شرایط جوی تنها علت بهبود کیفیت هوای تهران نبوده استمعاون توسعه و پیش بینی سازمان هواشناسی گفت: ۲۸ روز از پاییز ۹۷ شرایط پایدار جوی حاکم بود و در این روزها امکان افزایش شاخص آلاینده‌ها و رسیدن به حد اضطرار وجود داشت که خوشبختانه بر اثر اقدامات انجام شده از وقوع روزهای ناسالم جلوگیری شد.

به گزارش ایسنا، علی عابدینی در سی و پنجمین جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوا که امروز در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، تاکید کرد: در برخی سال‌ها به دلیل پایداری هوا، پایداری و سکون هوا تعداد روزهای ناسالم و آلوده بیشتر می‌شود اما در برخی سال‌ها بر اثر بارش باران و وزش باد ناپایداری‌ها بیشتر شده و آلودگی هوا کمتر می‌شود.

وی با اشاره به بررسی شرایط جوی تهران طی پاییز ۹۵ گفت: در این بازه سه ماهه ۲۸ روز پایدار داشتیم. در این ۲۸ روز شرایط جوی به شکلی بود که وضعیت کیفیت هوا و آلودگی می‌توانست به حد اضطرار برسد. دقت داشته باشید که تعداد روزهای پایدار در سال ۹۶، ۶۱ روز بوده است. روزهایی که پتانسیل افزایش شاخص آلاینده‌های جوی وجود دارد.

معاون توسعه و پیش بینی سازمان هواشناسی تصریح کرد: در پاییز سال ۹۷، ۴۲ روز بارانی بوده است. در حالیکه در پاییز ۹۶ تنها ۱۵ روز بارانی ثبت شد.

به گفته عابدینی در پاییز سال ۹۷ تعداد روزهایی که وزش باد با سرعت بیش از پنج متر بر ثانیه ثبت شده ۵۲ روز بود و در سال ۹۶، ۶۱ روز ثبت شد که در تعداد روزهایی که وزش باد وجود داشته تفاوت چندانی مشاهده نمی‌شود.

معاون توسعه و پیش بینی سازمان هواشناسی با تاکید بر اینکه طی پاییز ۹۷، در تهران ۲۸ روز شرایط پایدار جوی وجود داشته است، گفت: وضعیت نشان می‌دهد که اقدامات موثری در حوزه کاهش آلودگی هوا انجام شده و بهبود کیفیت هوای تهران در سال جاری تنها منتسب به شرایط جوی نیست.

انتهای پیام

خبرنگار: زینب رحیمی/ دبیر خبر: عاطفه کربلایی

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس