ضرورت ایجاد مرکز پایش آلودگی‌های زیست‌محیطی در تهران

ضرورت ایجاد مرکز پایش آلودگی‌های زیست‌محیطی در تهرانرئیس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد ایجاد مرکز پایش آلودگی‌های زیست‌محیطی شهر تهران را مطرح کرد.

به گزارش ایسنا، زهرا صدر اعظم نوری در جلسه کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران که با هدف بررسی منشأ بوی نامطبوع تهران تشکیل شده بود، گفت: اطلاعات جمع‌آوری شده توسط اداره محیط زیست شهرداری تهران هیچ منبع بوی واحدی را تأیید نمی‌کند. در هر صورت ما باید تهدیدهای موجود را به فرصت تبدیل کنیم. در این راستا باید مرکز پایش و مانیتورینگ شهر تهران احداث شود.

وی خطاب به علی‌پور رئیس اداره محیط زیست شهرداری تهران درخواست کرد که با کمک مرکز مطالعات شهرداری تهران لایحه‌ای جهت ایجاد مرکز پایش و مانیتورینگ شهر تهران به شورای اسلامی شهر ارائه شود.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: بهتر است که سازمان‌ها و نهادهای مختلف، گزارشی را به‌صورت مکتوب درباره بوی نامطبوع تهران ارائه دهند تا ما با تجمیع آن‌ها به یک منشأ واحد برسیم. باید بپذیریم که شهرداری تهران در زمینه پایش آلودگی‌هایی از این دست و همچنین آلودگی صوتی دچار کمبود تجهیزات و امکانات است و قدرت پایش و سنجش آن‌ها در حال حاضر در تهران وجود ندارد. باید در این حوزه‌ها شهرداری تهران خود را تقویت کند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

درباره

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس